Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 4, 2022

Створена ШІ картина перемогла у конкурсі

Автор:

|

Вересень 22, 2022

|

Рубрика:

Створена ШІ картина перемогла у конкурсі
Чи вважати це витвором мистецтва?

Витвір мистецтва, створений штучним інтелектом (ШІ), посів перше місце на Державному конкурсі образотворчого мистецтва в США. Переможцем у цифровій категорії на Ярмарку штату Колорадо стала робота Джейсона Аллена Theatre D’opеra Spatial.
На картині зображена дивна сцена, що виглядає так, ніби вона з космічної опери. Втім, створює враження, що це нібито по-мистецьки намальована картина. Класичні фігури у залі в стилі бароко споглядають крізь коло ілюмінатора на залитий сонцем і осяйний краєвид.
Картину намалювала програма під назвою Midjourney. Джейсон Аллен використовував її підказки, але не малював цифровим пензлем. Проте навіть це призвело до суперечки. Художники й ентузіасти звинуватили автора у тому, що він прискорив смерть творчих професій. «Ми спостерігаємо, як смерть артистизму шириться на наших очах. Якщо творчі робочі місця не захищені від машин, то навіть висококваліфіковані робочі місця можуть застаріти. Що ми матимемо натомість?» — питали мистці.
Водночас, за словами п. Аллена, його внесок відіграв важливу роль у створенні відзначеної нагородами картини. «Я вивчав спеціальну підказку, про яку повідомлю згодом. Я створив сотні зображень з її використанням, і після багатьох тижнів гнучкого налаштування та редагування своєї роботи обрав три найкращі і роздрукував їх на полотні за допомогою Gigapixel AI», — зазначив автор.
Також він сказав, що ті, хто напали на нього з критикою, судять про мистецтво за методом його створення, і додав що, зрештою, світ мистецтва визнає мистецтво, створене ШІ, як окрему категорію. «Якщо поглянути на все це за іншої крайності, якщо художник задіяв трудомістку і надскладну серію обмежень, щоб створити витвір — скажімо, він створив своє мистецтво, звисаючи головою донизу та зазнаючи шмагання під час малювання? Чи потрібно роботу цього художника оцінювати інакше, ніж роботу іншого художника, який створив такий самий твір за нормальної працездатності? Знаю, що зрештою із цього буде: вони просто мають намір створити категорію «Мистецтво штучного інтелекту», представником якої я є для такого стану речей», — додав він і ще раз наголосив на людському факторі, що є необхідним для написання роботи. «Я створюю зображення за допомогою MJ, роблю паси за допомогою Photoshop і підвищую масштаб за допомогою Gigapixel. Я не зупинюся зараз. Ця перемога тільки зміцнила мою місію», — заявив художник.
Як повідомляв «Міст», штучний інтелект назвав одну з найвідоміших картин підробкою.

Світлана Надтока, «Кореспондент»

About Author

Meest-Online