Новини для українців всього свту

Sunday, Aug. 7, 2022

Студент створює комп’ютерні ігри, щоб вивчати історію

Автор:

|

Грудень 02, 2020

|

Рубрика:

Студент створює комп’ютерні ігри, щоб вивчати історію
Юрій-Ігор Сиротинський

Юрій-Ігор Сиротинський, студент третього курсу Національного університету «Львівська політехніка» — розробник комп’ютерних і мобільних ігор, які ґрунтуються на фактах із історії України, зокрема, Галичини. Спільно з колегами вже розробив три освітні гри про історію України. У планах має випуск четвертої. Він розповів про те, як відеоігри дозволяють навчатися чогось цікавого.
«Чому історична тематика надихнула? Бо ця тема для нас доволі болюча. Моя мама любить часто казати і я також так думаю, що теперішня українська проблема — комплекс меншовартості. У багатьох українців помічаю і, відверто кажучи, у себе теж, що в нас є багато прогалин із історії України. Всі знають про княжу добу, про Володимира Великого, Ярослава Мудрого, а далі — прогалина в кілька століть аж до моменту виникнення козацтва. А що було між тим, українцям важко згадати й розповісти. Тому одна з наших ігор — саме про короля Данила, щоб нагадати, що в нас також були свої королі, герби… Вписати тодішні українські землі в європейську парадигму тих часів просто необхідно, бо в нас була своя неповторна держава», — поділився п. Юрко.
Він вважає, щоб зробити історію цікавішою, потрібно надати героям реальних рис, зробити більш живими та зрозумілішими, щоб теперішня молодь могла на них у певних аспектах рівнятися, ставати більш патріотичною. «Перша наша гра про переможні подвиги: від походу на Царгород до боїв за донецький аеропорт. Друга ж гра — про еліту, про маловідомі, але значимі імена українців, яких не знайдеш у підручниках із історії. Гра дозволяє краще пізнати їхні біографії та більше відчути непросту історію України. Приміром, мені найбільше запам’яталися Ніл Хасевич і Михайло Симчич, обоє діячі ОУН та УПА, котрі кожен у свій власний спосіб допомагали українській справі та намагалися досягнути основного — створити самостійну Україну», — каже студент. Ігри розробляли за участі консультантів — знавців історії України, а саме істориків Івана Хоми та Петра Костюка.
Як повідомляв «Міст», в Українському інституті національної пам’яті розробляють настільні ігри, які допомагають краще вчити історію.

Юрій Мартинович, Центр комунікацій «Львівської політехніки»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply