Новини для українців всього свту

Sunday, May. 16, 2021

Спосіб вічного зберігання даних

Автор:

|

Жовтень 04, 2012

|

Рубрика:

Спосіб вічного зберігання даних

Провідний японський виробник електроніки й побутової техніки Hitachi Ltd. представив новий метод «вічного» зберігання інформації — замість звичайних оптичних носіїв компанія запропонувала пластинки з кварцового скла.

«Обсяг створюваної інформації збільшується щодня, а от щодо способів зберігання її (інформації) для наступних поколінь ми просунулися не так і далеко від тих часів, коли людина малювала предмети на каменях», — повідомив під час презентації нового носія Кадзуесі Торії, один із розробників компанії Hitachi.

«Можливість утрати інформації лише зросла», — додав він, підкресливши очевидну недовговічність нинішніх оптичних носіїв інформації, як-от CD і жорсткі диски, термін служби яких обчислюється всього кількома десятиліттями.

Проте, за запевненнями експертів-розробників Hitachi, інформація, записана за допомогою лазера у вигляді бінарного коду в чотири шари точок на невелику пластинку з кварцового скла, буде зберігатися сторіччями, якщо не вічно. Річ у тім, що пластинки з кварцового скла, пропоновані до використання для нових оптичних носіїв, витримують температуру до 1 000 градусів за Цельсієм протягом кількох годин, є водостійкими, а також стійкими до дії хімічних реактивів. Із цього матеріалу зазвичай виробляють лабораторний посуд і пробірки. «Ми вважаємо, що інформація буде в безпеці доти, доки не розіб’ється саме скло», — зазначив Такао Ватанабе, експерт компанії.

Дослідний зразок Hitachi — це пластина завтовшки 2 мм розміром 2 х 2 см. Щільність запису інформації, здійсненої в чотири шари, складає 40 меґабайт на один квадратний дюйм, що загалом дає змогу записати на одну таку пластинку близько 25 меґабайт інформації. У разі комерційного використання таких носіїв інформації компанія пропонує вирішити питання розширення «пам’яті» простим збільшенням товщини пластини.

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply