Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 25, 2022

Співпраця науки та бізнесу дає результати

Автор:

|

Травень 05, 2021

|

Рубрика:

Співпраця науки та бізнесу дає результати
Студенти факультету прикладних наук

Останніми роками в українській ІТ-індустрії запровадили тренд до тіснішої та глибшої співпраці зі закладами вищої освіти. Такий процес є доволі органічним, адже він породжує вдалу синергію між ІТ-середовищем, яке хоче мати якісних молодих фахівців, та університетами, які зацікавленні у рівносторонній співпраці з одним із найперспективніших бізнес-середовищ в Україні. Це створює умови стратегії win-win для ІТ-індустрії й університетів, наслідком якої є формування екосистеми, де кожен із гравців усвідомлює важливість і необхідність якнайбільшої взаємної кооперації.
Факультет прикладних наук Українського католицького університету (УКУ) ставить собі за мету готувати фахівців світового рівня у сфері ІТ для українського ринку, і з часу свого заснування, керується тим принципом, що ІТ-освіта — це завжди про взаємодію. Молодий фахівець не є «одним гравцем у полі» — вступаючи в ІТ-середовище ця людина потрапляє у середовище взаємодії, де ІТ-індустрія є найкращим місцем для практики і реалізації своїх знань та потенціалу.
Успішним прикладом такої синергії у співпраці є партнерство між факультетом прикладних наук УКУ та компанією Eleks, яка з 2015 року активно долучається до розбудови якісної ІТ-освіти в УКУ, а 2017 року між двома установами уклали угоду про стратегічне партнерство, що відкрило нові горизонти співпраці між факультетом і компанією Eleks.
Від часу свого заснування, факультет прикладних наук УКУ мав тісну співпрацю з відділами Data Science Office і Business Analysis Office в Eleks, тодішні керівники цих відділів Сергій Шельпук та Андрій Косар активно долучилися до формування навчальних програм факультету, а також були першими фахівцями з індустрії, які викладали навчальні курси на програмі та допомогли організувати перші дослідницькі клуби. Сергій став ідейним натхненником клубу зі штучного інтелекту (ШІ), до діяльності якого долучилися багато студентів. Саме завдяки помітному успіху цього клубу, а також високому зацікавленню до нього з боку студентів, напрямок ШІ на факультеті почав стрімко розвиватися і зрештою став одним із головних навчальних і дослідницьких векторів, який формує освітню та наукову спрямованість факультету. Олег Смолкін, випускник програми з комп’ютерних наук УКУ, став одним із перших студентів, котрий потрапив на стажування в DSO Eleks саме завдяки активній залученості до роботи клубу з ШI, а тепер активно допомагає у викладанні курсу для студентів-бакалаврів, поєднуючи викладацьку діяльність із науковою працею в Лабораторії машинного навчання УКУ.
Лабораторія (MLLab) на базі факультету прикладних наук УКУ була заснована 2018-го, зараз там працюють 14 дослідників. Стратегічне партнерство з компанією Eleks мало значний вплив на розбудову лабораторії. Цілком зрозуміло, що такий амбітний проєкт потребував зовнішньої довготермінової підтримки і компанія Eleks посприяла тому, щоб ідея такої лабораторії втілилась у реальність. DSO Eleks допоміг напрацювати головні напрямки роботи у Лабораторії машинного навчання УКУ, а саме: дослідницькі напрямки глибокого навчання (deep learning), навчання з підкріпленням (reinforcement learning), комп’ютерного зору (computer vision) тощо. Першими резидентами лабораторії стали студенти-магістри програми Наук про дані УКУ, стипендії на навчання яким фінансувала компанія Eleks. Лабораторія стала для них місцем навчання і роботи над науковими проєктами. Ярослава Лочман, випускниця магістерської програми Наук про дані УКУ стала однією з перших дослідниць у лабораторії, де завдяки підтримці з боку Eleks проводила дослідження у сфері комп’ютерного зору. Зовсім нещодавно Ярослава пройшла стажування у Facebook Reality Lab в м. Пітсбурґ (штат Пенсільванія). У напрямку комп’ютерного зору також активно працює Орест Купин, випускник факультету прикладних наук УКУ, котрий взяв учать у престижній конференції Computer Vision & Pattern Recognition.
Тарас Фірман, Data Science Competency Manager в Eleks, вже більше чотирьох років співпрацює з факультетом прикладних наук УКУ. Спершу він розпочав свою співпрацю з факультетом у ролі запрошеного викладача, викладаючи окремі модулі на курсі з «Теорії прийняття рішень» разом із доцентом Степаном Фединяком, заступником декана факультету. Успішно випробувавши такий підхід на практиці, запропонував авторські курси з «Прогнозування та дослідження операцій» і «Машинного навчання» для студентів факультету.
«Ми дуже радіємо, що переважна більшість наших випускників стають працівниками провідних ІТ-компаній в Україні та світі. Нашою родзинкою є те, що ми здатні запропонувати українській ІТ-індустрії унікальних випускників — не просто добрих працівників, але й дослідників, які мають досвід високоякісних досліджень і готові брати на себе непрості технологічні задачі. Приємно, що наших студентів найбільше цінують за науковий потенціал, а також за ті нестандартні підходи у вирішенні проблем та завдань, які існують в ІТ-індустрії», — коментує співпрацю в науковій сфері з компанією Eleks Ярослав Притула, декан факультету прикладних наук УКУ.
Від самого початку заснування факультету прикладних наук УКУ компанія Eleks надає стипендії найкращим студентам, за роки співпраці 16 студентів отримували стипендійну підтримку від компанії Eleks.
Цього року факультет прикладних наук УКУ відкрив десятимісячну сертифікаційну програму з Data Engineering, яка є першою програмою в Україні, що пропонує повний сегмент знань і навичок необхідних для професії Data Engineer.
А вже у січні ц. р розпочалася Зимова школа дизайну УКУ, де серед викладачів також є працівники Eleks: В’ячеслав Шестопалов, котрий працює дизайн-менеджером у компанії, й Євген Шикірявий, старший дизайнер в Eleks, спільно викладатимуть блок «Інклюзивний дизайн», а Ольга Ткаченко, Senior Marketing Designer в компанії Eleks, навчатиме студентів основ візуального дизайну.
Олексій Скрипник, співзасновник компанії Eleks, вважає, що найближчими роками факультет прикладних наук УКУ має і надалі підтримувати дух постійного вдосконалення. «Усі ми прагнемо,щоб факультет прикладних наук розвивався як кількісно, так і якісно. Розвиток дозволить збудувати наукові школи, отже, перетворитися на дослідницький університет. Я хотів би, щоб факультет прикладних наук УКУ не боявся підіймати вже високу планку. Адже величезні здобутки сьогодні можна і треба примножувати у майбутньому», — зазначив він.
Як повідомляв «Міст», студенти УКУ — ще й добрі математики.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply