Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 8, 2022

Соцмережі переписують нашу пам’ять!

Автор:

|

Березень 26, 2015

|

Рубрика:

Соцмережі переписують нашу пам’ять!

Facebook

Хизуючись собою в соціальних мережах, ви можете справити враження на своїх знайомих, однак це може переписати й ваші спогади, замінивши «красивою картинкою» те, що було насправді. Про це свідчать результати дослідження, проведеного Річардом Шеррі, одним із засновників Товариства нейропсихоаналізу.

Зрозуміло, що люди хочуть справити на інших гарне враження, отримати підтримку колег і знайомих. Однак таке прагнення має негативний бік: той, хто вихваляється, може забути свій реальний життєвий досвід або те, що він переживав, говорить психолог. В цьому випадку, «ми втрачаємо себе справжніх або заперечуємо те, що було в дійсності», застерігає Річард Шеррі. За його словами, таким чином соціальні мережі можуть розірвати узгодженість між реальним життям людини та її спогадами.
Дослідження Річарда Шеррі засвідчило, що 10 % опитаних спотворили свої спогади, після того як написали про певні події. 16 % із тих, хто таким чином «переписав собі пам’ять», — молодь віком 18-24 років. Люди спотворювали переважно описи того, як вони відпочивали, а також речі, пов’язані з кар’єрою та стосунками. До цього їх підштовхувало бажання виглядати цікавішими.
Зміни пам’яті стосувались записів у соціальних мережах, де користувачі мають акаунти для спілкування з друзями, зокрема Facebook і Twitter. Водночас, дослідження продемонструвало, що втрачені спогади за бажання можна й повернути.

Аліна Варфоломєєва, «Велика епоха»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply