Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 8, 2022

Скільки може прожити людина?

Автор:

|

Червень 15, 2021

|

Рубрика:

Скільки може прожити людина?

Людей завжди цікавило, скільки можна прожити. Тепер для з’ясування тривалості життя спробували розробити навіть спеціальний застосунок. Експерти в галузі біології та біофізики надали системі штучного інтелекту (ШІ) величезну кількість ДНК і медичних даних про сотні тисяч добровольців із Великої Британії та США. Це дозволило їм розробити додаток для iPhone на базі ШІ, який за допомогою простого введення даних користувачем може точно оцінити швидкість біологічного старіння та максимальну тривалість життя.
В рамках дослідження великих даних учені виявили, що існують два ключові параметри, відповідальні за тривалість життя людини, обидва охоплюють фактори способу життя та реакції нашого організму. Перший фактор — наш біологічний вік, пов’язаний зі стресом, способом життя та хворобами, а другий — стійкість, що відображає, наскільки швидко перший фактор повертається в норму. Це дозволило визначити, що максимальна тривалість життя людини становить 150 років, що майже вдвічі перевищує поточну середню тривалість життя в розвинених країнах, що становить близько 80 років.
Дослідники використовували інструмент Dynamic Organism State Indicator (DOSI), індикатор динамічного стану організму, який враховує фактори віку, недуг і способу життя, щоб визначити, наскільки стійко наше тіло, в т. ч. його здатність відновлюватися після травм або хвороб. Розрахунки вказують на повну втрату стійкості людського тіла, тобто, здатності до відновлення, у віці від 120 до 150 років.
Протягом більшої частини відомої історії людства середня тривалість життя становила від 20 до 40 років. зараз у Великій Британії вона складає близько 80 років, а в США — близько 78 років, в Україні — 71,5. Поліпшення харчування, чиста вода, поліпшення санітарних умов і застосування медичних досягнень зіграли ключову роль у значному збільшенні нашої середньої тривалості життя. Експерти вважають, що в майбутньому генетичні маніпуляції, обмеження калорій і ліки зможуть значно продовжити людське життя.
Аналіз показав, що коливання DOSI збільшуються з віком через збільшення часу відновлення. У міру старіння потрібно все більше і більше часу для відновлення після порушення, і, в середньому, ми проводимо все менше і менше часу в стані, близькому до оптимального фізіологічного.
Прогнозоване ослаблення найбільш здорових людей, які старіють «найбільш успішно», проливає світло на те, чому максимальна тривалість життя обмежена. Але це відчиняє двері для нових методів лікування і клінічних випробувань. Запобігання або лікування хвороб не збільшить тривалість життя, але в майбутньому можуть з’явитися нові види терапії.
Як повідомляв «Міст», у Microsoft навчили штучний інтелект творчо редагувати тексти.

Людмила Троценко, «Кореспондент»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply