Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 5, 2022

Штучний інтелект — у боротьбі з коронавірусом

Автор:

|

Листопад 19, 2020

|

Рубрика:

Штучний інтелект — у боротьбі з коронавірусом

Публічно соромити людей за відмову одягати маску почали мало не з появою самої пандемії Covid-19. А вже невдовзі поліція взялася карати тих, які не виконували цю вимогу. Коли Акаш Такіар дізнався, що переслідування людей без масок перестали бути суто проблемою Китаю, він задумався, чи його ІТ-компанія LeewayHertz змогла б запропонувати більш мирне рішення. Він усвідомлював важливість використання масок для скорочення поширення коронавірусу SARS-CoV-2, але йому не подобалася ідея лишити контроль за належним використанням масок винятково громадянам. Тож розробник захотів створити комп’ютерну програму, яка могла б поглянути на зображення та встановити, люди на ньому в масках, чи ні.
Його компанія з головним офісом у Сан-Франциско (штат Каліфорнія) опинилася серед цілої низки розробників технології розпізнавання масок. Вона має стати автоматизованим способом перевірки, чи люди носять маски. До цього часу маски збивали системи розпізнавання облич із пантелику. Але нові інструменти машинного самонавчання можна використовувати в приватних або громадських місцях для оцінки рівня виконання карантинних вимог, аби люди не вдавалися до непотрібної аґресії.
Зараз маски потрібно обов’язково носити в усіх громадських місцях у 34 американських штатах та окрузі Колумбія. Але виконання цих вимог залежить від багатьох факторів: від особистих політичних поглядів до фінансової можливості купувати маски. Але люди, котрі відмовлялися носити маски, майже ніколи не мали справу з наслідками. Лише в кількох випадках у штатах Невада, Луїзіана й Індіана поліція арештовувала людей за відмову одягати маски в приміщенні.
Для компаній, які повертають працівників на робочі місця в приміщеннях, недотримання профілактичних заходів під час пандемії може створити серйозну загрозу зараження. Д-р Такіар наголошує, що умовна фірма може зазнати великих збитків, якщо її працівник із Covid-19 у м’якій формі без симптомів просто прийшов на роботу без маски.
Але, як наголошує Дебра Раджі з інституту AI Now при Нью-Йоркському університеті, дані про обличчя людей такі ж точні, як і відбитки пальців. Тож люди, у котрих були сумніви щодо використання технологій розпізнавання облич, тепер сумніваються і в тому, чи варто розпізнавати маски.
Сучасне програмне забезпечення для розпізнавання облич вивчає риси навколо очей, носа, губ і вух. Ці риси воно порівнює з фото з доступної бази даних. Маска заважає роботі такої технології. Багато сучасних систем зіштовхнулися з цією проблемою, а дехто таки змогли вирішити її. Наприклад, система FaceID від Apple нещодавно отримала оновлення, яке дозволяє їй визначити, чи людина в масці. Вона швидко визначає, що рот і ніс прикриті. Тож iPhone одразу ж пропонує користувачу розблокувати екран за допомогою введення пароля вручну, а не знімати маску.
Розробники стверджують, що програмне забезпечення для виявлення масок теоретично оминає проблеми, пов’язані з приватністю, адже програма не встановлює особу людини. Такі системи «тренуються» на двох наборах зображень: один вчить алгоритм розпізнавати обличчя загалом, а інший — виявляти маску на ньому. Алгоритм машинного самонавчання жодним чином не визначає, кому належить обличчя на зображенні.
Компанії, які займаються розробкою систем розпізнавання масок, кажуть, що вони хотіли б добитися широкого використання своїх технологій. Адже тоді могли б допомогти гарантувати дотримання людьми заходів безпеки в часи пандемії коронавірусу.
«Якщо ми зможемо полічити кількість людей, котрі виконують вимоги щодо масок, тоді можна оцінювати політику та розглядати необхідність нових заходів для посилення їхнього використання. Або якщо люди втомлюються від Covid-19 і починають ігнорувати маски, знадобиться більша публічність, аби поінформувати їх про загрози», — зазначає Алан Дескойнс із компанії Tryolabs, що базується в Уруґваї й також розробляє програму з розпізнавання масок.
Алгоритм компанії LeewayHertz можна використовувати в реальному часі та інтегрувати в системи відеостеження. Система виділяє зображення і ділить їх на дві категорії: на ті, на яких люди в масках і на яких люди без них. Наразі технологія LeewayHertz працює в різних місцях США й Європи. Ресторани та готелі використовують їх для перевірки, чи носить персонал маски.
За словами д-ра Такіара, розробка його компанії також працює на одному з летовищ США. Він упевнений, що це програмне забезпечення без проблем можуть використовувати приватні компанії. Але застосування в громадських місцях — зовсім інша річ. «Якщо ви на Таймс-сквер і там ніхто не дотримується соціального дистанціювання, що ви зробите з цими даними? — питає розробник.
Джеймс Люїс, котрий очолює Програму політики щодо технологій у Центрі стратегічних і міжнародних досліджень у Вашинґтоні, вважає, що розпізнавання масок під час пандемії коронавірусу буде корисним, але його тривожить відсутність правил, які б визначали використання таких даних.
Як повідомляв «Міст», у Microsoft штучний інтелект навчили творчо редагувати тексти.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply