Новини для українців всього свту

Thursday, Aug. 18, 2022

ШІ вже стежить за тими, хто працює з дому

Автор:

|

Липень 08, 2021

|

Рубрика:

ШІ вже стежить за тими, хто працює з дому

Прийшов на роботу? Знімай «селфі»! Так водії Uber змушені повідомляти додатку, що вони вже на робочому місці. Якщо система розпізнавання облич, яку використовує компанія, вирішить, що водій бреше про свою ідентичність, навіть якщо це не так, він втрачає доступ до Uber.
Алгоритм сервісу також стежить за якістю роботи працівників і складає для них рейтинґ за п’ятибальною шкалою. Якщо рейтинґ дуже довго на низькому рівні, водій втрачає роботу. І така практика не унікальна.
Компанії розробляють і купують дедалі більшу кількість інструментів для робочого місця, багато з яких ґрунтуються на штучному інтелекті (ШІ), щоб стежити за своїми працівниками й аналізувати їхню роботу. Політики та персонал часто скаржаться, що ці інструменти нав’язливі, дискримінаційні, а в деяких випадках — навіть незаконні.
Пандемія Covid-19 змусила мільйони людей працювати з дому. Тому компанії наполягають, що їм потрібні інструменти, які б допомогли гарантувати продуктивність і належну поведінку персоналу в умовах, коли керівник не ходить коридорами й не може звернути на щось увагу. «Наша система перевірки ID в реальному часі розроблена для безпеки всіх, хто використовує застосунок. Ми перевіряємо, щоб правильний водій чи кур’єр використовував той чи інший обліковий запис», — пояснили в компанії Uber, додавши, що перш ніж заблокувати водія, його випадок розглядає «живий» менеджер. До того ж, кожен може оскаржити рішення компанії.
Amazon також почав відстежувати своїх водіїв за допомогою камер із вбудованими індикаторами зворотного біометричного зв’язку. Ці пристрої стежать за тим, коли водії відводять погляд від дороги або перевищують швидкість. Представник Amazon похвалився «надзвичайним покращенням безпеки водіїв і громади» завдяки цій технології. Кількість аварій скоротилася на 48 %. «Не вірте критикам, які переслідують власні інтереси та стверджують, що ці камери призначені для ще чогось, крім безпеки», — додав представник компанії, зауваживши, що Amazon використовує технологію нагляду «відповідно до місцевих законів й за повної підтримки місцевої влади».
Технології нагляду за робочим місцем стають дедалі поширенішими в різних секторах. Але так звана гіг-економіка, що ґрунтується на короткочасних контрактах, стала особливо важливим випробувальним майданчиком для нагляду за допомогою ШІ. Так вважає Ніколя Шміт, єврокомісар із питань працевлаштування та соціальних прав.
Компанії й так схилялися до використання аналітики поведінки на робочому місці, намагаючись покращити продуктивність й ефективність. Але пандемія коронавірусу надзвичайно посилила цю тенденцію. Ford вимагає від деяких своїх працівників носити браслети, щоб відстежувати, чи дотримуються вони соціального дистанціювання на заводах. Amazon наміряється використовувати ШІ для перевірки, які м’язи використовують працівники. Це, як кажуть у компанії, «скоротить одноманітність рухів і допоможе захистити людей від хвороб».
Звіт, складений Конґресом профспілок Великої Британії, свідчить, що технології нагляду за працівниками зараз на підйомі. 15 % опитаних людей сказали, що мали досвід з технологіями моніторингу продуктивності після появи коронавірусу. Системи на основі ШІ чудово надаються для цього. Вони ефективно рахують та ідентифікують слова, які працівники вводять у пошукові системи, а також відстежують відвідувані під час роботи сайти. Штучний інтелект може порахувати кількість кроків, зроблених на складі, скільки разів і як на довго працівники ходять у туалет. Машина здатна на все, що потрібно для перевірки поведінки працівників як в Інтернеті, так і в реальності.
Американська компанія Sapience Analytics розробляє програмне забезпечення для нагляду на робочих місцях і запевняє, що її продукти підвищують «залученість працівників», що призводить до «підвищення продуктивності та кар’єрного задоволення». Програмами Sapience Analytics користуються вже більше 90 компаній у 18 країнах. Бредлі Кіллінджер, директор із питань аналітики, заявив, що компанія й сама використовує свої розробки. Завдяки ним низка працівників працювали з ефективністю 145 % упродовж шести тижнів поспіль. «Якщо таке відбувається, я наказую людям виділити три дні, щоб зайнятися чимось іншим», — запевнив посадовець.
Але такі інструменти мають і темний бік. Британський банк Barclays опинився під слідством Служби з питань інформації, яка стежить за захистом приватності в Об’єданому Королівстві. Установу звинуватили в тому, що вона використовувала програми Sapience Analytics, щоб шпигувати за працівниками. Після цього Barclays перейшов до відстеження анонімних даних.
Тим часом, популярний «Офіс 365» від Microsoft зіштовхнувся з критикою через те, що програма складає «бали продуктивності», які дозволяють менеджерам відстежувати, на скільки активна електронна скринька працівника або його роботу з файлами у спільному доступі. Після цього компанія виправила ситуацію й також зробила ці дані анонімними, щоб працедавці не могли стежити за окремими працівниками.
Експерти застерігають, що так зване підвищення продуктивності може відбуватися за рахунок зростання ризику вигорання, підвищення стресу та появи проблем із психологічним здоров’ям. Звіт комітету Європейського парламенту з питань працевлаштування свідчить, що технології нагляду «скорочують автономність і приватність, призводять до підвищення інтенсивності роботи та розмивають межу між роботою й особистим/сімейним життям».
«Проблема в тому, що нагляд за робочим місцем не регульований, — пояснила Айда Понсе дел Кастілло, дослідниця Європейського інституту профспілок. — У нас немає закону, який би наказував роботодавцю не втручатися в приватне життя. Казав, що потрібно враховувати емоції. Компанії не довіряють інтимності, приватності та гідності людських працівників.
У Європейській комісії (ЄК) запевняють, що розуміють тяжкість наслідків від нагляду за робочим місцем на основі ШІ. Ніколя Шміт заявив, що алгоритмічний менеджмент — саме так називають цифрові інструменти та техніки для управління віддаленими працівниками — «залишає людям мало можливостей оскаржувати неприйнятні рішення». «Технології становлять фундаментальний виклик для майбутнього світу працевлаштування у демократичних суспільствах», — вважає він.
ЄК зараз працює над ініціативою, яка повинна покращити умови роботи, коли діє алгоритмічний менеджмент. Європейський Союз також схвалив закон про штучний інтелект, який регулює «ризиковане» застосування технології.
Раніше «Міст» розповідав, як отримати фінансову вигоду від штучного інтелекту.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply