Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 23, 2022

Роботи-собаки полетять на Марс

Автор:

|

Січень 14, 2021

|

Рубрика:

Роботи-собаки полетять на Марс
Роботи-собаки

У NASA представили чотириногого робота Au-Spot зі штучним інтелектом — модифіковану версію робота Spot від Boston Dynamics. Учені оснащують чотириногих роботів, що імітують тварин, штучним інтелектом) і набором сенсорного обладнання, щоб допомогти їм автономно переміщатися по Червоній планеті. Ймовірно, роботи-собаки зможуть маневрувати краще, ніж марсоходи Spirit, Opportunity, Curiosity і Perseverance.
Маневреність і стійкість нових роботів поєднують із датчиками, що дозволяють їм уникати перешкод, вибирати між кількома шляхами і будувати віртуальні мапи заглиблених тунелів і печер для операторів на домашній базі.
Традиційні марсоходи обмежуються в основному пласкими поверхнями, але багато цікавих із наукової точки зору ділянок Марса розташовані на пересіченій місцевості або під землею. Роботи-собаки добре надаються для таких завдань — навіть якщо вони впадуть, то зможуть знову піднятися.
Марсіанські собаки будуть приблизно в 12 разів легшими за сучасні марсоходи і зможуть пересуватися набагато швидше, досягаючи нормальної швидкості 5 км/год. під час випробувань. Дослідники повідомили, що марсохід Curiosity рухається по поверхні Марса зі швидкістю близько 0,14 км/год. Au-Spot сканує своє оточення за допомогою безлічі датчиків, які обробляє бортовий комп’ютер, що дозволяє марсіанській собаці відображати те, що навколо нього, в трьох вимірах.
Натомість робопес Spot надійшов у вільний продаж ще у червні 2020-го. І хоча ціна такого просунутого механізму зараз — 74,5 тис. USD, дехто не боїться відпускати його на самостійну прогулянку містом. Наткнувшись на робота, перехожі були відверто шоковані такою зустріччю. Самотнього робопса бачили в одному з канадських міст.
Автор відео не очікував зустріти розумну машину, яка самостійно прогулюється вночі вулицею. Неясно, яка у робота була мета, але коли він помітив перехожих, то зупинився й оцінив їх, після чого продовжив шлях у своїх справах. Відео викликало неоднозначну реакцію у Мережі. Одні користувачі милувалися робопсом, в той час як інші висловлювали побоювання, згадуючи епізод телевізійних серіалів «Чорне дзеркало» та Next зі схожими роботами, які полювали на людей.
А компанія Boston Dynamics привітала всіх американців із новорічними святами запальним танцем роботів свого виробництва. Відео танцю компанія опублікувала в YouTube. «Уся наша команда зібралася, щоб відсвяткувати початок року, який, як ми сподіваємося, буде щасливішим. Вітання з Новим роком від усіх працівників Boston Dynamics», — йдеться у підписі до відео. Зграйка роботів танцювала під рок-н-рольний гіт 1962 року Do You Love Me гурту The Contours. На початку ролика в кадрі стоїть «сумний» робот Atlas, після чого він береться до танцю. Поступово до нього приєднуються такі ж роботи — песик Spot і колісний Handle.
Як повідомляв «Міст», робопес Spot навчився пасти овець.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply