Новини для українців всього свту

Sunday, Aug. 7, 2022

Роботи працюють адміністраторами та дезінфекторами

Автор:

|

Серпень 27, 2020

|

Рубрика:

Роботи працюють адміністраторами та дезінфекторами
Робот Г’юґо

Український робот працює адміністратором у коворкінгу для айтішників у Києві. Г’юґо може знайти вільну залу або замовити кави для гостя. «Іро, де вештаєшся? Роби каву», — бештає робот. Г’юґо зустріне, визначить емоції та зрозуміє, що людині потрібно.
Богдан — один із розробників Г’юґо. Загалом над роботом працювала команда з десяти інженерів і програмістів. Раніше вони створювали роботів-прибиральників і кур’єрів для Ізраїлю, США та Канади. Згодом вирішили, що настав час для народження й українського робота. «З ним можна спілкуватися. Він може розповісти про погоду. Іноді підслуховує. Ми завантажили у нього літературу. Він поліглот», — розповідає Богдан.
Г’юґо навчили давати інтерв’ю. «Я робот Г’юґо, найкращий робот у світі. Покликаний допомагати людям і робити їхнє життя простішим», — представляється він. На запитання журналістів, чи любить телебачення, відповідає ствердно.
Кар’єрні перспективи Г’юґо — консультант у крамниці та медичний брат. Його закордонні родичі під час пандемії коронавірусу отримали чимало нових професій — міряють температуру в аеропортах, беруть аналізи у пацієнтів, допомагають лікарям у реанімаціях, дезінфікують приміщення. «До 2022 року ринок сервісних роботів становитиме 38-40 млрд USD. Особливо з темпами поширення Covid-19. Потреба в тому, що робот, який не хворіє, зросла на 400%», — зауважує Владислав Котов, ідеолог створення робота.
Аби українські роботи стали повноцінним продуктом на ринку, творцям потрібно ще 6-8 місяців на вдосконалення і 200 тис. USD. Якщо хтось захоче купити Г’юґо або його братів, коштуватимуть вони 10-14 тис. USD кожен.
До слова, японська East Japan Railway Company презентувала роботів для роботи на станціях. Перші Clinabo CL02 з’явилися на новій залізничній станції в Токіо. Вони дезінфікують поручні, сидіння й інші об’єкти. Механізм оснащений штучним інтелектом (ШІ), 3D-камерами та сенсорами для подолання перешкод на шляху. У компанії сподіваються, що в майбутньому такі роботи зможуть працювати вже безпосередньо всередині потягів.
Також показали роботів, які зможуть допомагати пасажирам із перевезенням багажу, їжею та напоями, а також необхідною інформацією про розклад потягів. У компанії планують удосконалити технологію, щоб роботи могли працювати й у салонах вагонів.
Використають роботів для дезінфекції громадських місць й у Великій Британії. Таке рішення стане частиною випробувань роботів, розроблених у спільному проєкті Університету Лідса, Університету Бірмінґема й Університетського коледжу Лондона.
Ці моделі створили для обстеження ремонту дорожньої інфраструктури, зокрема, мостів. Тепер їм додадуть функцію визначення об’єктів у громадському просторі, що потребують дезінфекції (лавки, поручні тощо) за допомогою ШІ та розпилення розчину.
Застосувавши роботів для дезінфекції, розробники хочуть перевірити, наскільки ефективно вони зможуть виконувати цю роботу. Це має також зменшити ризики зараження коронавірусом для муніципальних прибиральників. Перші випробування нової функції в адаптованих умовах провели успішно, тепер машини випустять на вулиці для автономної роботи.
А в турецькому місті Орду розробили робота для надання допомоги в боротьбі з поширенням коронавірусу. Шестеро вчителів, котрі працюють в науково-мистецькому центрі, створили робота, призначеного для розміщення біля входу в будівлю. Він вимірює температуру тих, хто хоче ввійти, й якщо температура людини занадто висока, блокує відмикання дверей. А якщо температура у відвідувача в нормі, робот видає маски та дезінфікуючий засіб.
Цікаво, що пристрій виготовили на 3D-принтері. В місцевому управлінні освіти заявили, що прототип робота коштує 1 тис. USD. Проте там вважають, що вартість упаде до 700 USD, якщо розпочати масове виробництво, адже робота можна буде використовувати в усіх школах та установах Туреччини.

Оксана Муляр, ТСН

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply