Новини для українців всього свту

Sunday, Aug. 14, 2022

Роботи наступають!

Автор:

|

Березень 31, 2016

|

Рубрика:

Роботи наступають!
Кур'єр Domino’s Pizza

Кур’єр Domino’s Pizza

Роботи все активніше заступають людей у багатьох галузях життя та роботи. Так, зокрема Королівський банк Шотландії має намір замінити 550 своїх співробітників на роботів, аби скоротити свої витрати. У зв’язку з глобальною економічною кризою 2008 року банк опинився в непростій фінансовій ситуації. Щоб не сталося руйнування організації, яке могло б спровокувати руйнування всієї фінансової системи країни, уряд Великої Британії увійшов у капітал банку.
Представники цієї шотландської фінансової установи заявляють, що клієнти воліють замість радників звертатися до сучасніших технологій і взаємодіяти з кредитною організацією в цифровому форматі. Роботи будуть працювати зі звичайними клієнтами, котрі будуть оформляти депозитні рахунки на порівняно невеликі суми — від 500 до 250 тис. GBP. Що стосується відвідувачів, охочих інвестувати більші суми, то їх, як і раніше, будуть обслуговувати найкваліфікованіші фахівці-люди.
А австралійська філія компанії Domino’s Pizza створила повністю автоматичного робота, який доставляє піцу. Робот оснащений чотирма колесами і може розвивати швидкість до 20 км/год. Він запрограмований на рух тільки тротуарами та велосипедними доріжками без виїзду на проїжджу частину.
Робот може сам знаходити будинок замовника і дістатися до нього за допомогою системи GPS-навігації. Об’їжджати перехожих і різні перешкоди йому допомагають численні лазерні сенсори. Піца під час доставки зберігається у спеціальному відділенні з підігрівом.
Після прибуття робота покупець має покласти в його банкнотоприймач потрібну суму грошей і ввести код, отриманий при оформленні замовлення. Після цього робот відкриє вантажне відділення та дозволить забрати звідти замовлення.
Над створенням робота компанія працювала близько року. Шасі для нього взяли від військової моделі, а програмне забезпечення написали самостійно. Творці робота стверджують, що після багатьох місяців випробувань у них не залишилося сумнівів у здатності свого творіння впоратися з поставленими завданнями.
Роботи вже навіть пишуть книжки. Книга «День, коли комп’ютер пише роман», написана штучним інтелектом на основі попередньо встановлених людиною параметрів, вийшла в фінал літературної премії імені Хосі Сін’їті. Твору не вдалося завоювати головний приз, але для того, щоб за нього позмагатися, роман пройшов чотири етапи відбору. Журі не знало, що розглядає книгу, написану роботом.
Роботизація — це також великий шанс для України. Наша держава спроможна конкурувати на світовому ринку робототехніки, навіть із таким країнами як Південна Корея чи Японія. Про це розповів Олексій Резниченко, керівник центру робототехніки Boteon у Харкові. «У створенні якихось елементів робототехніки ми цілком можемо конкурувати та створювати цікаву продукцію», — вважає він.
Однак, за словами експерта, Україна наразі сильно відстала в плані створення конкурентних роботів. Проте п. Резниченко впевнений, що в українського ринку є потенціал. «Виконувати частину завдань із великого комплексу, які потім будуть працювати в системі, ми можемо й абсолютно конкурентні в цьому. Рівень наших фахівців цілком достатній для того, щоб конкурувати на світовому ринку», — підсумував він.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply