Новини для українців всього свту

Monday, Apr. 12, 2021

Революційна фотокамера

Автор:

|

Листопад 03, 2011

|

Рубрика:

Революційна фотокамера

Розпочався прийом попередніх замовлень на першу у світі фотокамеру, яка записує світлове поле. У стандартних цифрових камерах промені світла, відбиті від об’єктів, потрап­ляють в об’єктив і потім — на пласку світлочутливу матрицю, що складається з мільйонів пікселів. У підсумку створюється двовимірне зображення з роздільною здатністю, що дорівнює роздільній здатності матриці.

У камері Lytro — інший принцип дії. Вона оперує не пікселями, а променями світла, записуючи колір, інтенсивність і напрямок променів у кожній точці простору. Завдяки цьому користувачеві не потрібно фокусуватися на об’єкті — точку фокусування можна вибрати на готовому зображенні довільно й змінювати її, розглядаючи різні його ділянки. Позаяк у камери немає системи фокуса, у ній немає електродвигуна, отже, зйомка відбувається миттєво, а помилка автоматичного або ручного фокусування виключається.

Засновник і виконавчий директор компанії Рен Н, перебуваючи під враженням від гігантських установок Стенфордського університету, що складаються з десятків камер для запису світлових полів, 2006 року у своїй кандидатській дисертації виклав спосіб зменшення системи до крихітних розмірів, який би дозволив помістити її на долоні.

Камера Lytro справді вийшла невеликою (завдовжки близько 11 см) і більше схожа на іграшковий калейдоскоп. Пристрій вагою 230 г оснащено об’єктивом із восьмикратним збільшенням із фіксованою діафрагмою f/2, яка впускає максимум світла на всьому діапазоні фокусних відстаней, і фірмовим сенсором, що містить тисячі вбудованих мікролінз і здатний записувати параметри 11 млн променів світла. Пристрій має всього дві кнопки: для ввімкнення живлення та зйомки. Для зміни фокусної відстані передбачено повзунок. Із тильного боку розташовано 1,46-дюймовий кольоровий сенсорний РК-екран, призначений для вибору точки фокусування, перегляду зображень і кадрування.

Нині передача знімків, знятих камерами Lytro, можлива тільки на комп’ютери Mac — за допомогою спеціального програмного забезпечення Lytro Desktop, що входить до комплекту поставки. Версія для Windows ще перебуває в розробці, її планують випустити 2012 року. За допомогою Lytro Desktop зображення можна обробляти й викладати в Інтернет — на Facebook або Twitter. Для перегляду «живих» фотографій у Всесвітній мережі використовується власний плеєр Lytro. Знімки також можна експортувати в JPEG, але тоді на них доведеться заздалегідь вибрати фокус.

Вартість камери складає 399 USD за модель із 8 ГБ вбудованої пам’яті, достатньої для збереження 350 знімків (одна світлина займає близько 22 МБ, що можна порівняти з деякими сучасними дзеркальними камерами), і 499 USD — за модель із 16 ГБ пам’яті (750 фото). Поставки камер планують розпочати на початку 2012 року й наразі тільки в США.

 Іван Заторський

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply