Новини для українців всього свту

Sunday, Dec. 5, 2021

Прикарпатці стали призерами конкурсу з робототехніки

Автор:

|

Січень 15, 2020

|

Рубрика:

Прикарпатці стали призерами конкурсу з робототехніки
Команда Прикарпатського національного університету

Другий рік поспіль команда Прикарпатського національного університету бере участь у міжнародному конкурсі з робототехніки Sumo Challenge. Захід проходив уже вдванадцяте у Технологічному університеті Лодзі (Польща).
Тепер у міжнародному конкурсі взяли участь більш ніж 250 учасників із Польщі, України, Білорусі й інших країн Європи. Україну репрезентували три команди — Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника, Одеського національного політехнічного університету та Національного університету «Львівська політехніка».
Команда Прикарпатського університету взяла участь у двох категоріях і здобула нагороди. Так, у категорії Roborace, де відбувалися перегони автономних роботів і кілька машин змагалися одночасно за перемогу на трасі, конфігурація якої заздалегідь невідома, українська команда за підсумками змагань здобула друге призове місце.
Ще одна категорія, в якій команда робототехніків Прикарпатського університету також виступила успішно, — TomTom Self-Driving Cars. За програмою тут відбулися змагання машин, обладнаних комп’ютерним зором і штучними нейронними мережами. У цій категорії команда Прикарпатського університету здобула приз Fast and Safe. Переможців і призерів нагородили призами, наданими спонсорами.

До теми
Безпілотник, яким керував швейцарець Габріель Кохер, один із найкращих пілотів дронів у світі, легко випередив дрона, «пілотом» якого був ШІ. Гонитва з перешкодами Drone Racing League відбулася в штаті Техас. Раніше в таких гонитвах брали участь лише безпілотники, якими управляли люди. Цього разу дрон команди MAVLab під управлінням ШІ подолав трасу з перешкодами за 12 с. Цей результат виявився вдвічі тривалішим, ніж апарата, за «штурвалом» якого перебував Габріель Кохер (6 с). Проте команді зі ШІ дістався «заохочувальний» приз — 1 млн USD. «Усього десять років тому для дрона вам знадобився б процесор, розміром із обідню тарілку, що споживав би стільки енергії, що ставав би настільки гарячим, що на ньому можна було б смажити яєчню», — розповів Стів Райт старший науковий співробітник у галузі авіоніки й авіаційних систем Університету Західної Англії. Він додав, що тепер процесор має розмір гральної карти і нагрівається набагато менше.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply