Новини для українців всього свту

Monday, Apr. 12, 2021

Програма для iPhone поліпшить зір

Автор:

|

Листопад 03, 2011

|

Рубрика:

Програма для iPhone поліпшить зір

На початку наступного року компанія Ucansi випустить додаток GlassesOff для смартфонів iPhone. Основним завданням цієї програмної новинки буде покращення зору її користувачів, які страждають від вікових його змін. Співзасновник Ucansi — ізраїльський учений Урі Полата стверджує, що GlassesOff буде поліпшувати зір людям похилого віку й уможливить їм читанням без окулярів, принаймні на короткий час. А для молодого покоління ця програма, за умови постійного використання, стане гарним шансом якнайдовше зберегти добрий зір.

GlassesOff допоможе людям компенсувати погіршення здатності очей зосереджуватися на сусідніх предметах, тренуючи мозок в обробці розмитих зображень. Інакше кажучи, пояснює д-р Полат, мозок буде виконувати функцію окулярів. Здебільшого в усіх людей віком від 50 років спостерігається такий стан, як стареча далекозорість. Її неґативними наслідками є швидка втомлюваність очей, головні болі й, звісно ж, потреба використовувати оптичні пристрої для читання та в повсякденному житті. Кришталик ока з віком утрачає свою еластичність, погіршується здатність зосере­джуватися на близьких предметах, картинка виходить розмитою. Сама програма міститиме завдання з необхідністю фокусуватися на білому колі, у якому потім будуть виникати різні зображення. У разі успішного проходження користувачем завдань GlassesOff сама ускладнюватиме подальші, пришвидшуватиме зміну зображень і їх орієнтацію в просторі.

Уже проводилися дослідження й тестування програми, які включали в себе 40 занять із людьми, старшими за 51 рік. Результати продемонстрували, що в піддослідних після проходження тренувального курсу значно покращилася кон­трастна чутливість ока.

 Роман Журба

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply