Новини для українців всього свту

Monday, May. 16, 2022

Прабабуся Марка Цукерберґа народилася у Сколе

Автор:

|

Червень 15, 2017

|

Рубрика:

Прабабуся Марка Цукерберґа народилася у Сколе

Проаналізувавши архівні копії 1930-х рр. можна сміливо стверджувати: Марк Цукерберґ, засновник на власник Facebook, має коріння в Сколе на Львівщині. Саме такого висновку дійшов незалежний дослідник Олег Айзін, котрий проаналізував архівні дані за допомогою ресурсу familysearch.org
На детально сканованому графіку народонаселення 1930 року можна знайти запис про родину Цукерберґів, де вказано прізвище Мінні Цукерберґ, прабабусі засновника Facebook. У графі «Місце народження» зазначено «Польща — Сколе».
Нещодавно Марк Цукерберґ публічно заявив про те, що родинне коріння його сім’ї є в Польщі, Австрії та Німеччині. Відомо, що його прабабуся по татовій лінії Мінні Візенталь — родом із Галичини, тобто підчас еміґрації прилетіла в США з території Галичини. Як відомо в період з 1919-го по 1939 рік місто Сколе перебувало у складі Другої Речі Посполитої.
Мінні Цукерберґ (дівоче прізвище Візенталь), яка була донькою Самуеля Візенталя та Дженні Фірберґ, у Нью-Йорку вийшла заміж за Джека Цукерберґа та народила сина Джека Цукерберґа-молодшого, котрий є дідусем Марка Цукерберґа.
«У тексті документу (69 рядок) можна прочитати Poland — Skoller, — стверджує Олег Айзін. — У тому, що помилка в написанні — нічого дивного немає. В ті часи євреї, мабуть, крім ідиш інших мов добре не знали — ні польської, ні української. А навіть якщо й знали, писати грамотно не обов’язково вміли. Вона також нова еміґрантка, живе в єврейській дільниці Нью-Йорка, то, може, і англійської мови добре не знає. Сказала «Сколе», а переписувач написав як Skoller — що звучить як «Ско-ле». Іншого ж Skoller немає».
Сподіваємося, що ця інформація дасть стимул місцевим дослідникам історії детально вивчити архівні записи з 1899-го по 1930 рік, та повністю підтвердити інформацію про те, що у засновника соціальної мережі Facebook є тісний зв’язок із Сколівщиною.

https://skole-today.com/news/skole/16-prababusya-zasnovnika-socmerezh-facebook-marka-cukenberga-narodilas-u-mskole.html

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply