Новини для українців всього свту

Saturday, Jun. 19, 2021

Поліетиленова маска — проти автомата

Автор:

|

Травень 31, 2012

|

Рубрика:

Поліетиленова маска — проти автомата

Американська компанія MTek Weapon Systems розробила маску Fast G3A як засіб захисту голови піхотинців від вибухової хвилі. Маска важить 400 г, і при цьому вона, несподівано навіть для своїх творців, виявилася пристойним захистом від автоматної кулі з енерґією два кілоджоулі.

«Не зрозумійте мене неправильно, буде боляче, — пояснив Раян Бовзер, колишній командор-сержант Корпусу морської піхоти США, тепер — працівник MTek Weapon Systems і один із розробників диво-маски. — Можливо, навіть дуже. Але це краще, ніж альтернативний варіант: зазвичай, коли куля, наприклад, з автомата Калашникова потрапляє вам в обличчя, вам уже не боляче, тому що ви — мертві».

Крім того, новий виріб досить ефективно захищає від осколків, енерґія й маса яких в абсолютній більшості випадків значно менша, ніж у автоматної кулі. Крім того, маска FAST G3A призначена для захисту від вибухової хвилі. Поліетилен широко застосовується в де­яких бронежилетах. Хоча сам по собі він ефективно гальмує кулю, раніше цей матеріал уважався недостатнім для повної зупинки її сталевого сердечника без додаткових керамічних, титанових чи інших твердих пластин.

Незважаючи на те, що жоден з видів збройних сил США ще не взяв цього засобу індивідуального захисту на озброєння, бійці з морської піхоти, які воюють у Афганістані, закуповують маски самостійно. Особливо вони популярні серед команд, відповідальних за розмінування імпровізованих вибухових пристроїв. MTek Weapon Systems має намір випустити більш відкриту версію маски, із кращим оглядом і чутністю — Predator Fast G4. Коштуватиме ця модифікація 375 USD. Але купувати її військовослужбовцям США знову ж доведеться за власні гроші. Принаймні поки що.

 Іван Заторський

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply