Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 29, 2022

Паливо — із кавової гущі

Автор:

|

Вересень 26, 2013

|

Рубрика:

Паливо — із кавової гущі

Після заварювання кави завжди залишається відпрацьована кавова маса, яку згодом викидають на сміття. Тим часом, учені кажуть: якщо зібрати всі кавові залишки, то з них можна отримати чудове екологічно чисте паливо. 

Фахівці з Університету Цинцинаті (штат Огайо) зайнялися розробкою методики з перетворення кавових відходів на енергетичне джерело, схоже на біопаливо. Також вони стверджують, що перероблену каву можна поєднувати зі звичайним біопаливом і активованим вугіллям із метою підвищення коефіцієнту корисної дії.
В описі дослідження розробники зазначають, що кавові рештки — це доволі великий обсяг палива, так як лише американці щороку випивають близько 1 млн. т кави, причому 95 % відходів потрапляє потім у смітники.
2010-го дослідники ініціювали розробку техніки конвертації кавових відходів, які отримують від мереж кав’ярень, а також збираючи залишки кави в університетському кампусі. Техніка конвертації передбачає сушіння кави та пресування її у брикети з подальшим процесом очищення та перетворення на біомасу. Інженери запевняють, що в кавових рештках міститься від 8,37 до 19,63 % олії, яка за своїм складом схожа на біодизель, і при її згорянні виробляється великий обсяг теплової енергії за цілковитої відсутності викидів.
За словами дослідників, у майбутньому вони мають намір створити технологію, що дасть змогу створювати біопаливо з різних продуктів харчування. Наприклад, із відходів кукурудзи, соєвих бобів і інших компонентів, що не використовуються в їжі або залишаються після її приготування.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply