Новини для українців всього свту

Thursday, Jul. 7, 2022

ООН розглядає проект резолюції проти шпигунства

Автор:

|

Листопад 07, 2013

|

Рубрика:

ООН розглядає проект резолюції проти шпигунства

Керівництво ЄС розпорядилося перевірити всі мобільні пристрої, подаровані російською делегацією іноземним гостям під час проведення саміту G20 у Санкт-Петербурзі 5-6 вересня ц. р. Перевірка засвідчила, що в усі прилади було встановлено шпигунську програму «троянський кінь», що дає спецслужбам Росії змогу збирати інформацію про європейських лідерів. Згідно з попереднім технічним аналізом, ключі USBі кабеля USB-живлення для стільникових телефонів, отримані в подарунок від росіян, містили в собі два Trojanhorse — програми, здатні зчитувати та передавати дані з комп’ютера й стільникового телефону.

Перевірка в ЄС була ініційована на тлі скандалу про прослуховування спецслужбами Сполучених Штатів лідерів іноземних держав, у тому числі дружніх. Прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков уже прокоментував цю інформацію, назвавши повідомлення про прослуховування на G20 спробою відвернути увагу від США.
А тим часом шпигунський скандал за участю Агенції з національної безпеки США набирає обертів. Стало відомо, що в будівлі американського посольства в Афінах розташовується надсучасний центр прослуховування телефонних розмов і перехоплення повідомлень. У Європі подібне обладнання для моніторингу Штати встановили ще й у Москві та Відні.
Між тим, Німеччина та Бразилія внесли в ООН проект резолюції проти шпигунства. Документ закликає всі держави переглянути свої закони та методи, що стосуються збору даних за кордоном. «Права, які є у людей в «офлайн-режимі», повинні бути захищені й тоді, коли люди в мережі. Насамперед це – право на недоторканність приватного життя», — указано в проекті резолюції.
Комітет Генеральної асамблеї ООН протягом трьох тижнів має вивчити проект і надати відповідні рекомендації. «З огляду на обмеження, обумовлені темою шпигунства, ця резолюція повинна бути гнучкою, інакше консенсусу не буде досягнуто. Безсумнівно, політичний авторитет Німеччини допоможе прийняти цей документ», — заявив експерт із Центру міжнародних відносин у Сан-Паулу, додавши, що до розробки цієї резолюції спричинився скандал з Едвардом Сновденом.
Водночас, британська влада звинуватила в причетності до «інформаційного тероризму» такого собі п. Міранду. Саме він передавав таємні документи від п. Сновдена журналістові The Gardian Гленну Грінволду. 18 серпня Девід Міранда був затриманий у лондонському аеропорту «Гітров», але після дев’ятигодинного допиту його відпустили без висунення звинувачень.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply