Новини для українців всього свту

Saturday, Apr. 17, 2021

Найменша в Україні субмарина

Автор:

|

Жовтень 04, 2012

|

Рубрика:

Найменша в Україні субмарина

У Києві 48-річний одесит Василь Чикур представив власний винахід — мініатюрний підводний човен. Міні-субмарина може пересуватися під водою навіть у перевернутому стані, а також виконувати багато фігур «вищого пілотажу», які проробляють аси на літаках, — аж до «мертвої петлі».

«Найбільший діючий підводний човен у світі — це російська «Акула» завдовжки 170 м. А в нас є в Запоріжжі човен, який до недавнього часу був найбільшим недіючим. А тепер ось маємо найменший діючий», — зазначив Віталій Зорін, представник Книги рекордів України.

На реалізацію проекту Василю Чикуру, юристу за освітою, знадобилося два роки. Він самостійно створив концепцію проекту, вирахував об’єм і форму підводного апарата, продумав технологію будівництва, систему керування та живлення. «Довелося перевіряти всі функції на собі. Допрацьовував майже після кожного занурення», — розповів він.

Завдовжки човен має близько 3 м, а важить 420 кг. Максимальна глибина занурення — до 50 м. Мінісубмарина вже пройшла тест на безпечність на одеських пляжах. Установлено, що в разі екстреної необхідності вона може спливти на поверхню протягом трьох хвилин. Спеціальної освіти винахідник не має, у своїх розрахунках п. Чикур керувався тільки шкільними підручниками.

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply