Новини для українців всього свту

Monday, Apr. 12, 2021

Мінливе чорнило

Автор:

|

Листопад 17, 2011

|

Рубрика:

Мінливе чорнило

Японські вчені створили чорнило, що під дією електрики змінює колір. Ініціює цей процес звичайний дотик пальцем або рукою. Акіра Вакіта й Кохей Цудзі з Університету Кейо запропонували наносити на лицьову поверхню чорнило, що міняє забарвлення, у вигляді рідких кристалів, а на іншу — тонкий електронний компонент.

При натисканні пальцем на задану ділянку паперу активується сенсор тиску, який передає електричний імпульс, що нагріває електроди з графітової пасти.

Електроди можуть розташовуватися поблизу точки натискання або на іншій ділянці аркуша — під тією ділянкою, куди нанесене чорнило. Тепло від електродів проникає через папір і змушує молекули чорнила набувати форми спіралей. Їхня структура варіюється залежно від температури, і в кожному випадку спіраль відбиває світло лише в певних діапазонах спектра. Інакше кажучи, колір чорнила безпосередньо залежить від рівня нагрівання.

Для демонстрації технології фахівці виготовили картинку з темними метеликами, які після натискання стають кольоровими. В іншому варіанті використовувалось непрозоре чорнило, що розчинялось під дією тепла, — і виникало інше зображення. Методику, яку, напевно, можна застосовувати в музейних виставках, арт-інсталяціях або навчальних матеріалах, буде представлено на конференції з технологій у мистецтві, графіці й анімації Siggraph Asia 2011, що відбудеться в середині грудня ц. р.

 Василь Нетудихата

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply