Новини для українців всього свту

Friday, Jun. 18, 2021

Машина для переробки пластику запрацювала в Черкасах

Автор:

|

Вересень 14, 2017

|

Рубрика:

Машина для переробки пластику запрацювала в Черкасах

Машину для переробки пластику виготовили черкаські активісти. За основу взяли проект майстерні данського дизайнера Дейва Гакенса. За допомогою устаткування, яке зібрали власноруч, екоактивісти подрібнюють пластик, а далі виготовляють із нього потрібні речі.
Після подрібнення матеріал піддають термічній обробці та заливають у форми. У такий спосіб виробляють іграшки та декоративні прикраси. «Прикраси з пластику можуть бути різноманітні — кулони, сережки, кольє. Ось це наші перші сережки вони 100 % із переробленого пластику», — демонструє виріб Анастасія Картіка, екоактивістка.
Інвестували у такий проект 5 тис. грн. Активісти вже розпочали прийом пластику на переробку. І прагнуть переконати черкащан: це не сміття, а сировина, для створення нової продукції. «Хочу запровадити роздільний збір сміття хоча б у нашому місті. А люди питають: навіщо, адже це буде виноситися в одну купу на наше сміттєзвалище. Я кажу, гаразд, я знайшла крутий проект, ось можете мені приносити пластик і я покажу, що з ним робити», — розповідає Лідія Криштоп, ініціатор проекту Precious Plastic у Черкасах.
Переробляти можна лише нетоксичний пластик. У планах волонтерів створити ще три схожі машини. Тепер ековолонтери хочуть створити майстерню з подрібнення пластику, в якій виготовлятимуть навіть вуличні меблі. Вартість такого проекту — 30 тис. грн. Збір коштів уже розпочали.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply