Новини для українців всього свту

Wednesday, Jul. 28, 2021

Літак на сонячних батареях — у подорожі

Автор:

|

Липень 09, 2015

|

Рубрика:

Літак на сонячних батареях — у подорожі

Solar Impulse 2
Швейцарський літак на сонячних батареях Solar Impulse 2 після майже місячної затримки вилетів із летовища японського міста Нагоя та взяв курс на Гавайські острови. Виліт літака неодноразово відкладався й останнього разу планувався на 24 червня, але знов не відбувся через погану погоду, адже летіти над Тихим океаном до Гаваїв доведеться приблизно п’ять днів і за відсутності ясних днів для підзарядки сонячних батарей буде ніде здійснити вимушену посадку.
Літак на сонячних батареях вирушив у дорогу 9 березня з Абу-Дабі (Об’єднані Арабські Емірати) і зробив шість зупинок на території Оману, Індії, М’янми та Китаю. 31 травня повітряне судно вилетіло з Нанкіна, і пілот планував за шість днів досягти Гаваїв, однак через погані погодні умови 1 червня йому довелося зробити екстрену посадку в японському місті Нагоя. Під час приземлення він пошкодив крило, і неполадку усували кілька днів. Далі команда весь час чекала на «вікно погоди», позаяк у районі Японії зараз — сезон дощів із невеликою кількістю сонячних днів.
Сконструйований у Швейцарії екологічно чистий гвинтовий літак — це модернізована версія колишнього Solar Impulse, що має збільшені габарити. Розмах його крил — 72 м, загальна вага — 2,35 т. Від розміщених на фюзеляжі та крилах 17 тис. літієвих сонячних батарей працює чотири електродвигуни. Накопиченої ними за світлий час доби електроенергії вистачає на нічні польоти.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply