Новини для українців всього свту

Sunday, May. 9, 2021

Левітуючий скейтборд

Автор:

|

Листопад 10, 2011

|

Рубрика:

Левітуючий скейтборд

На відміну від фантастичного прообразу з кінофільму «Назад у майбутнє», створений французькими вченими скейтборд не здатний літати над будь-якою поверхнею. Але все ж він дуже нагадує ту дошку, яка, на думку голівудських режисерів, і повинна була народитися десь у XXI ст. Пристрій під назвою MagSurf на фестивалі науки представили фізики з Паризького університету Дідро.

Літаючий скейтборд побудовано на основі надпровідного матеріалу, оточеного шаром тепло­ізолятора. Усереди­ну «дошки» заливається рідкий азот. У результаті «начинка» переходить у надпровідний стан, і пристрій вільно ширяє за кілька сантиметрів над поверхнею магнітних рейок.

Апарат може витримати навантаження понад 100 кг, стверджують французькі експериментатори. Але, незважаючи на це, добровольці на скейті почувалися не дуже впевнено.

Французький апарат працює за рахунок квантової левітації — специфічної взаємодії надпровідника й сильного магнітного поля. Хоча літаючий скейтборд створено заради шоу, його проект з’явився як підсумок цілком серйозних досліджень.

Автори левітуючої дошки вивчають можливість застосування квантових феноменів у міському транспорті.

 Андрій Підкуймуха

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply