Новини для українців всього свту

Monday, May. 17, 2021

LED замість лампочки розжарювання

Автор:

|

Жовтень 02, 2012

|

Рубрика:

LED замість лампочки розжарювання

Електричні лампочки розжарювання назавжди зникли з полиць європейських крамниць. З 1 вересня в Європейському Союзі (ЄС) діє цілковита заборона на їх продаж. На зміну лампам розжарювання приходить LED.

Тепер купівля лампочки — це справжня наука, не те що раніше, коли в крамниці можна було знайти лише один різновид. Нині покупець змушений оперувати такими поняттями, як сила світла, температура кольору, тривалість світіння й екологічність. При цьому він ще має врахувати, де саме горітиме лампа й для чого. Тож зараз навіть не всі продавці здатні розібратися в таких світлових джунглях.

У Німеччині на допомогу людям приходить фаховий журнал для споживачів Test. Експерти випробували галогенні, енерґоощадні та LED-лампи. Найкращі оцінки отримали світлодіоди. Вони сприятливі для довкілля, довготривалі, подають світло одразу ж після вмикання та споживають, порівняно зі старою лампочкою, на 90 % менше струму. Єдиний недолік — вони все ще доволі дорогі, хоча й у 25 разів «живучіші».

Щоправда, цінова тенденція йде на спад. Останніми роками LED подешевшали на 30 %. За підрахунками фахівців, світлодіодна лампа, яка зараз коштує, приміром, 20 EUR, 2020 року матиме ціну не більше за 3 EUR. Завдяки такому цінопадінню експерти прогнозують, що вже наступного року LED стане масовим продуктом. Наприклад, у Японії, яка після Фукусіми мусить економити електрику, на чому лишень може, уже масово перейшли на світлодіоди.

Найбільший вибір на полицях європейських крамниць зараз серед економних ламп. Вони споживають не набагато більше енерґії, ніж LED, однак дратують затримками після вмикання. Та й світло в них — гірше, ніж у ламп розжарювання чи LED. Однак найбільше економні лампочки критикують за вміст отруйної ртуті. Експерти радять: якщо енерґо ощадна лампа розбилася, слід вийти з приміщення й упродовж 30 хвилин добре його провітрити. Потім рештки слід зібрати вологою ганчіркою та викинути в спеціальний контейнер.

ЄС запровадив заборону на лампи розжарювання ще 2009 року. Спершу з полиць магазинів зникли 100-ватні лампочки, потім — на 60 і 40 Ватів. Із 1 вересня зникають остаточно й 25-ватові лампи. Такою забороною ЄС сподівається знизити споживання електроенергії, що виробляється вугільними електростанціями.

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply