Новини для українців всього свту

Thursday, Aug. 18, 2022

«Квантовий Інтернет» на 600 км від Toshiba

Автор:

|

Липень 03, 2021

|

Рубрика:

«Квантовий Інтернет» на 600 км від Toshiba
«Квантовий Інтернет»

Кембриджська дослідна лабораторія Toshiba Europe оголосила про новий рекорд дальності умовно безперервного квантового зв’язку оптичними волокнами. Довжина лінії перевищила 600 км. Цей прорив допоможе об’єднати квантові комп’ютери по всьому світу для вирішення глобальних завдань.
Термін «квантовий Інтернет» описує глобальну мережу квантових комп’ютерів, сполучених між собою каналами квантового зв’язку на великі відстані. Очікується, що це дасть швидкісне рішення складних завдань оптимізації в «хмарі», точнішу глобальну систему хронометражу та високо захищений зв’язок по всьому світу.
Одна з найскладніших технологічних проблем під час створення квантового Інтернету — це проблема передачі квантових бітів довгими оптичними волокнами. Невеликі зміни умов навколишнього середовища, такі, як зміни температури, змушують волокна розширюватися та стискатися, спотворюючи квантову інформацію.
У ході свого експерименту Toshiba продемонструвала нову техніку «дводіапазонної» стабілізації. Вона надсилає два опорні оптичні сигнали на різних довжинах хвиль для мінімізації фазових флуктуацій (випадкових відхилень від будь-якої величини). Першу довжину хвилі використовують для придушення флуктуацій, які швидко змінюються, тоді як другу довжину хвилі використовують для точного налаштування фази. Після впровадження цих нових методів компанія Toshiba виявила, що можна підтримувати постійну оптичну фазу квантового сигналу з точністю до десятків нанометрів навіть після проходження через 100 км волокна.
Як повідомляв «Міст», IBM показала перший комерційний квантовий комп’ютер.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply