Новини для українців всього свту

Wednesday, Jul. 6, 2022

Контактні лінзи — тискомір?

Автор:

|

Квітень 12, 2012

|

Рубрика:

Контактні лінзи — тискомір?

Група вчених під керівництвом професора Тінжуй Паня з Каліфорнійського університету розробила мініатюрний медичний датчик, що реаґує на коливання тиску. Сенсор призначено для постійного моніторинґу стану різних органів і тканин.

Діаметр сенсора не перевищує кількох міліметрів. Він є прозорим і може згинатися. Його чутливість дає змогу контролювати пульс через шкіру, вимірювати коливання тургору тканин і реєструвати очний тиск. Сенсор працює як конденсатор змінної ємності. Крапля рідини, розташована між електродами, стискається під впливом тиску ззовні, унаслідок чого змінюється ємнісний опір сенсора, який легко виміряти. Цей «сандвіч» упаковано в оболонку з полідиметилсилоксану — полімеру, що активно використовується в харчовій, фармацевтичній і електротехнічній промисловості.

Тінжуй Пань і його колеґи застосували свій винахід для вимірювання пульсу людини, закріпивши датчик на шиї. Крім того, професор стверджує, що сенсор можна використовувати в інтелектуальних рукавичках, що контролюють тургор шкіри і передають дані про фізіологічний стан людини на пункт моніторинґу. На його основі можуть бути сконструйовані контактні лінзи, що постійно контро­люють внутрішньоочний тиск, підвищення якого є характерним для таких захворювань, як глаукома.

 Петро Йосип

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply