Новини для українців всього свту

Monday, Mar. 8, 2021

Ілон Маск просить заборонити роботів-убивць

Автор:

|

Серпень 31, 2017

|

Рубрика:

Ілон Маск просить заборонити роботів-убивць

Ілон Маск

Представники 26 країн світу в складі групи з 116 фахівців звернулися до Організації Об’єднаних Націй (ООН) із закликом заборонити розробку і використання автономної зброї. Зазначається, що серед авторів звернення є Ілон Маск, генеральний директор SpaceX, і Мустафа Сулейман, засновник компанії DeepMind, що займається штучним інтелектом.
Фахівці попереджають, що нова гонка озброєнь загрожує світу третьою революцією в цій сфері, порівнянною з винаходом пороху й ядерної зброї. «Новий тип озброєння може стати зброєю диктаторів і терористів, що використовується проти мирного населення. Гакери зможуть зламувати її та використовувати в неприпустимих цілях», — йдеться в зверненні.
Лист, що стосується роботизованої техніки, здатної вести бойові дії без участі людини, був спрямований в ООН напередодні старту в Мельбурні (Австралія) конференції з питань штучного інтелекту (ШІ). Британська газета The Guardian зазначає, що автономні летальні озброєння вже існують, наприклад, розроблений Samsung робот-чатовий SGR-A1, який, за деякими даними, здатен самостійно приймати рішення про необхідність відкривати вогонь. За даними видання, розробки «роботів-убивць» ведуться також у США та Росії. Зокрема, згадується бойовий робототехнічний комплекс «Уран-9», призначений для ведення розвідки, вогневої підтримки та знищення танків.

До теми
Компанія Google представила технологію AutoML для створення нейромереж. Принцип роботи AutoML полягає в тому, що нейромережі навчаються вже на готових нейромережах. Цей процес називається стимульованим навчанням, при якому за пошук помилок комп’ютера буде надаватися якась нагорода. Віддалено це нагадує дресирування тварин. «Нейронна мережа може запропонувати таку собі «дитячу» модель архітектури штучного інтелекту, яка потім може бути навчена, а її робота оцінена на конкретному завданні. Її перевіряє контролюючий ШІ, а зворотний зв’язок використовується, щоб поліпшити «дитину». Ми повторюємо цей процес тисячі разів, породжуючи нові архітектури, тестуючи їх, і даючи зворотний зв’язок із контролером», — зазначив Сундар Пічаї, виконавчий директор Google. Як зазначили розробники, надалі люди зможуть запустити процес навчання ШІ одним натисненням кнопки, після чого він зможе розвиватися сам по собі, врешті-решт перетворюючись на програмне забезпечення, яке забажає клієнт.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply