Новини для українців всього свту

Saturday, Dec. 4, 2021

Гнучкий робот

Автор:

|

Грудень 15, 2011

|

Рубрика:

Гнучкий робот

Учені з Гарвардського університету створили гнучкого робота без єдиної жорсткої деталі, який може переміщатися, як гусінь або морська зірка, і проповзати під перешкодами. Роберт Шеферд із Гарварду та його колеґи описали створеного ними унікального «м’якого» робота, який не має жорсткого скелета. «Хоча робототехніка досягла великого проґресу за 50 останніх років, роботи із жорсткою конструкцією все ще мають безліч недоліків. Деякі з них пов’язані з нестійкістю при русі по нерівній поверхні, деякі — з обмеженнями приводних механізмів і «суглобів».

Крім того, металеві роботи часто мають надто велику вагу й високу ціну, зазначають науковці. Творці нового апарата вирішили взяти за зразок не вищих тварин, а примітивніші організми, які не мають внутрішнього скелета, — кільчастих хробаків, морських зірок і кальмарів. Отримані конструкції, на їхню думку, повинні відрізнятися простотою й дешевизною, порівняно із «жорсткими» роботами. Створений ученими перший екземпляр «м’якого» робота — «чотиринога» пласка конструкція, відштампована з еластомерної пластмаси. Усереди­ні цих чотирьох відсіків сформовано «перетинки», які при збільшенні тиску змушують кінцівки згинатися.

Подаючи в певному порядку стиснене повітря в «тіло» та кожну із чотирьох «ніг» робота, автори дослідження домоглися того, що робот переміщувався й навіть проповзав під склом крізь вузьку щілину. Науковці наголошують, що створена ними технологія дає змогу забезпечити дуже складні рухи досить простими засобами — усього лише комбінацією клапанів, що дає «м’яким» роботам суттєву перевагу над «жорсткими».

 Іван Заторський

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply