Новини для українців всього свту

Thursday, Oct. 6, 2022

Google створила роботів для офісу

Автор:

|

Вересень 05, 2022

|

Рубрика:

Google створила роботів для офісу
Google-робот

Корпорація Google у співпраці з Everyday Robots, дочірньою компанією Alphabet, створили роботів, які здатні реагувати на складні запити для обслуговування співробітників офісу. Вони працюють на мовних моделях штучного інтелекту, їх навчали за допомогою нейромереж. Нещодавній прогрес у навчанні мовних моделей спричинив створення систем, які можуть виконувати широкий спектр завдань.
Більшість сучасних роботизованих систем здатні виконувати лише дуже короткі, жорстко закодовані команди, такі, як «Дай яблуко». Їм важко виконувати складні завдання та міркувати про абстрактні цілі, на такі запити, як «Я завершив тренування, принеси мені корисний снек».
Під час перших випробувань мовні моделі роботів розуміли запит, але давали нераціональні розв’язання проблем. Наприклад, на запитання «Я пролив свій напій, ви можете допомогти?» мовна модель GPT-3 відповіла: «Ви можете спробувати використати пилосмок». Якщо запитати мовну модель FLAN, вона перепрошує за пролиту воду.
Втім, результати покращила система, що використовує PaLM, яка може поділити запит на кілька завдань. Вона вибирає правильну послідовність дій 84 % часу й успішно виконує їх у 74 % випадків, скорочуючи кількість помилок на 50 %.
Як повідомляв «Міст», створили робота для допомоги людям із деменцією.

Катря Юськів, «Кореспондент»

About Author

Meest-Online