Новини для українців всього свту

Monday, Jul. 26, 2021

Електронне урядування — за 15 років

Автор:

|

Липень 02, 2015

|

Рубрика:

Електронне урядування — за 15 років
Яніка Мерило

Яніка Мерило

В Україні електронне врядування повністю впровадять не раніше, ніж через 15 років. Такий прогноз зробила Яніка Мерило, експерт Агенції електронного урядування України та позаштатний радник львівського мера з питань новітніх технологій, у місті Лева під час лекції Startup Grind Lviv.
«Це можливо зробити швидше, якщо взяти до уваги приклади того, як це зроблено в інших державах, і просто сказати: ми не будемо питати, чому це робиться, ми не будемо придумувати альтернативи, а робитимемо так, як є у світовій практиці. Але на це потрібна політична воля. В Естонії це робилося 15 років при тому, що на це була повна політична воля. Одна партія завжди голосувала за прогресивні закони, дуже швидко узгоджувалися всі зміни», — розповіла вона.
За словами п. Мерило, швидкість впровадження реформи залежатиме й від наявності фінансування. Державних грошей — а це 2 млн. грн — замало. Тому, на її думку, потрібно залучати людей, котрі могли б інвестувати, і створювати для них ресурси, де вони із часом могли би заробляти.
До слова, електронне урядування — це спосіб організації державної влади за допомогою систем локальних інформаційних мереж і сегментів глобальної інформаційної мережі, що забезпечує функціонування органів влади в режимі реального часу та робить максимально простим і доступним щоденне спілкування з ними громадян, юридичних осіб, неурядових організацій.

Володимир Рихліцький, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply