Новини для українців всього свту

Friday, May. 27, 2022

Дерева саджатимуть за допомогою дронів

Автор:

|

Березень 15, 2022

|

Рубрика:

Дерева саджатимуть за допомогою дронів

В Австралії вирішили саджати дерева за допомогою дронів. Зараз цей спосіб тестують. Ініціатори вважають, що такий спосіб може допомогти вирішити проблему вирубування лісів. Із невеликого чорного безпілотного летального апарату (БПЛА) одна за одною вилітають коричневі кульки — це органічні капсули. Усередині — насіння та добрива. Згодом вони перетворять цю галявину на ліс. Такий унікальний метод саджання дерев за допомогою БПЛА вигадала місцева біо-компанія. Робота її фахівців починається із дослідження ґрунту. Далі — вибір насіння, підбір поживних речовин і формування вантажу для дрону.
Від такого методу, переконують у компанії, самі переваги. «Одна людина висаджує 800 дерев на день, а БПЛА висаджує 40 тис. капсул на день. Велика різниця. Крім цього, дрони можуть потрапити в ті місця, куди не дістанеться людина», — поділився Ендрю Вокер, генеральний директор і співзасновник AirSeed Technologies.
Переваги повітряного садівництва оцінили й екологи. За їхніми словами, вирубування лісів — один із факторів катастрофічно великої кількості вуглецю у світі. Через вуглець виникає парниковий ефект і збільшується температура повітря. Нові ж дерева мають компенсувати усі втрати і водночас охолодити землю.
«Відновлення лісів потрібне для поглинання вуглецю й утворення кисню. А ще для біорізноманіття. Це допоможе у боротьбі зі зміною клімату. Однак потрібно саджати величезні площі щороку. Ну, і, звісно, необхідна достатня кількість опадів», — пояснив Енді Пітман, директор Дослідницького центру зміни клімату та професор Університету Нового Південного Вельсу.
Якщо метод австралійської компанії буде успішним, найближчим часом його почнуть тестувати і в інших реґіонах світу. Передусім в Африці, де так мало рослинності. Щоправда, поки усі висаджені ліси почнуть діяти на користь планеті, знадобиться не один десяток років. Їм ще треба дати підрости.
Як повідомляв «Міст», показали бойовий дрон із українським двигуном.

Оксана Ткаченко, ТСН

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply