Новини для українців всього свту

Sunday, Jun. 20, 2021

Депресію виявлятимуть у юному віці

Автор:

|

Травень 04, 2012

|

Рубрика:

Депресію виявлятимуть у юному віці

Американські науковці близькі до створення тестів, що дають змогу виявити депресивні розлади в підлітків за допомогою аналізу крові. Ранній депресивний розлад — серйозне захворювання психіки, що виявляється в людей до 25 років. Приблизно в 1 % населення віком до 12 років є депресивний розлад, але в підлітковому віці та в період повноліття цей показник зростає до 17—25 %, кажуть автори дослідження.

У разі прояву депресії в юному віці прогнози для пацієнта є значно більш неґативними, ніж для дорослої людини. Так, без лікування зростає ризик асоціальної поведінки, алкогольної та наркозалежності, фізичних захворювань, спроб суїциду. Ці прояви можуть зберігатися на все подальше доросле життя.

Учені зазначають, що зараз лікування депресивних розладів базується на звіті самого пацієнта про свій стан і на спостереженнях лікарів, що не можна назвати точними інструментами. «Біологічні маркери крові забезпечили б об’єктивні дані, підкріплюючи словесну інформацію та підвищуючи точність діагнозу», — наголошують науковці.

Аби створити тест, дослідники, провівши клінічні випробування на мишах, ідентифікували 26 потенційних біологічних маркерів депресії в крові. У скринінґовому дослідженні взяли участь 28 європейців і афроамериканців із Чикаґо віком від 15 до 19 років. У 14 із них було раніше діагностовано депресію. На думку вчених, наявність об’єктивного діагнозу, що ґрунтується на аналізі крові, пришвидшила би виявлення недуги серед підлітків і допомогла би побороти легковажне ставлення до депресії. Зауважимо, що раніше американські психіатри дійшли висновку, що аномальний рівень гормонів щитоподібної залози в крові може сприяти розвитку депресій, проявів неспокою та психіатричних захворювань.

Окрім того, стрес і кокаїн добре доповнюють один одного. Вони викликають у мозку схожі зміни, провокуючи все нові хвилі депресії. Причому зміни доходять до самої серцевини нейрона.

А ось миттєво виводити людей із глибокої депресії може кетамін — препарат, який використовується медиками та ветеринарами для індукції й підтримання загальної анестезії. Та в тім то й річ: зазначений препарат, що класифікується як наркотик класу С, заборонено законом.

 Василь Нетудихата

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply