Новини для українців всього свту

Monday, Jun. 14, 2021

Чи є загроза в застосуванні роботів?

Автор:

|

Серпень 28, 2014

|

Рубрика:

Чи є загроза в застосуванні роботів?

Роботи-музиканти — віртуозніші за людей

Американський соціологічний центр Pew Research провів опитування 1,8 тис. учених, економістів та інших аналітиків на тему впливу роботів на ринок праці. Соціологи попросили дати розгорнуту відповідь на запитання: чи не відберуть до 2025 року роботи в людей більше робочих місць, ніж створять?

Переважна більшість аналітиків вважає, що безпілотні автомобілі, роботи-медсестри та секретарі стануть нормою вже за десять років. Однак вони по-різному ставляться до такого майбутнього. Песимістів і оптимістів серед експертів виявилося майже порівно. Оптимісти — їх 52 % — стверджують, що внаслідок усіх технологічних революцій в історії виникало більше робочих місць, ніж зникало. Люди почнуть більше займатися творчими професіями, а також вирішуватимуть завдання, що вимагають несподіваних рішень, критичного напряму думок. Крім того, багато хто перейде до натурального господарства – люди самі виготовлятимуть меблі й інші речі.
48 % песимістів висловили заклопотаність із приводу майбутнього ринку праці. «Самокеровані машини та вантажівки знищать фахи таксиста та дальнобійника, а на цих роботах зайняті сотні тисяч людей», — переконаний Стоув Бойд, науковий працівник фірми GigaOM. Технологічний прогрес уже знищив безліч робочих місць «синіх комірців» (робітників на виробництві), а тепер добрався й до «білих» (офісних працівників). Роботи можуть виштовхати людей на низькооплачувані посади у сфері послуг або спричинити постійне безробіття.
Оптимісти й песимісти, однак, погодилися з тим, що система освіти у розвинених країнах — надто консервативна, вона не готує студентів до конкуренції з роботами. Нарешті, усі експерти вважають, що влада над майбутнім все ще перебуває в руках людей, а не роботів, і суспільство поки що само може вирішувати, в якому напрямку розвиватися.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply