Новини для українців всього свту

Friday, Jan. 27, 2023

Британці виступили проти планового старіння техніки

Автор:

|

Серпень 29, 2019

|

Рубрика:

Британці виступили проти планового старіння техніки
Звалище техніки

Природоохоронний комітет британського парламенту вирішив почати розслідування, що стосується електронних відходів. Депутатка парламенту Мері Крей, котра його ініціювала, поскаржилася, що якщо раніше техніку створювали так, аби вона могла працювати довгий час, то тепер її цілеспрямовано випускають із розрахунком на деградацію. «30 років тому все робили на совість. Якось я віддала сестрі посудомийну машину, якій було 30 років. Чому ж теперішні посудомийні машини ламаються через десять років? Просто їх створюють таким чином, щоб ламалися, оскільки це приносить прибутки виробникам. Холодильники, морозилки, чайники, телефони — усе це створює цунамі електронних відходів», — бідкається вона.
За даними Global E-waste Monitor за 2017 рік, щороку у світі виробляють 44,7 млн т електричних відходів. Основна частина відпрацьованої техніки потрапляє на звалища, спалюється або просто стає мотлохом у будинках людей. На Європу та США припадає майже половина електронного сміття: комп’ютерів, смартфонів, телевізорів і великих побутових приладів.
Велика Британія в цьому плані — одна з найгірших у світі. У середньому кожен британець викидає 24,5 кг електронного сміття за рік. Для США цей показник становить 20 кг, для Австралії — 23,6 кг. «Електронні відходи — найдинамічніший потік сміття у світі зі стабільно низьким рівнем переробки. Бренди та виробники мають приділяти більше уваги будові продукції, зменшуючи потребу в новій сировині, роблячи її довговічнішою, такою, що ремонтується, багаторазовою та придатною для переробки», — вважає Даґ Парр, головний науковий співробітник «Ґрінпісу».
Великою частиною проблеми є тенденція купувати новий смартфон, щойно виходить нова модель. «Щороку створюють нові моделі телефонів, які лише незначно відрізняються від попередньої. Особисто я користувалася одним «айфоном» більше чотирьох років. Люди справедливо вимагають довговічніших телефонів і батарей», —зауважила п. Крей.
«Існує тенденція до оновлення комп’ютерного заліза кожні три роки, що є проблемою. І звісно ж, оскільки ми всі починаємо їздити на електрокарах і переходити на нові транспортні засоби, нам потрібно встановити джерело кадмію, який використовують у нових батареях», — додала вона.
Комітет з екологічного аудиту, який очолює п. Крей, вважає, якщо проблема забруднення пластиком добре відома і на неї поступово починають реагувати, на електронні відходи Велика Британія, як і раніше, заплющує очі.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply