Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 29, 2022

110-ядерний процесор для смартфонів

Автор:

|

Вересень 12, 2013

|

Рубрика:

110-ядерний процесор для смартфонів

Розробники з Массачусетського технологічного інституту (MIT) створили процесор, у якому міститься 110 обчислювальних ядер. Аналогічні чіпи випускалися й раніше та містили навіть більше число ядер, але за словами Мєшка Ліса, який репрезентував новий чіп на конференції в Каліфорнії, у новому продукті MIT задіяна інша архітектура. Розмір кристала, на якому науковці зуміли розташувати 110 ядер, становить 10 x 10 мм. Чіп був створений із використанням 45-нм технологічної норми.

Дослідники підкреслюють, що це – універсальний процесор, який можна застосовувати як центральний процесор у персональному комп’ютері, а не як графічний прискорювач, «заточений» під рішення конкретного завдання з обробки відео (наприклад, 100-ядерний ZMS-40 StemCell Media). Архітектура чіпа була розроблена для роботи з великими обсягами даних і таким чином, щоби трафік усередині його електричних ланцюгів був мінімальним, розповів д-р Ліс.
Зазначимо, що зазвичай у процесорі значний масив даних переміщається між обчислювальними ядрами та кешем. У процесорі, створеному в MIT, кеш замінили на загальний пул пам’яті, що дало змогу зменшити трафік. Це важливо, адже що більше даних обертається ланцюгами мікросхеми, то більше енергії вона витрачає й більше продукує тепла, яке необхідно розсіювати, розповіли розробники. Також процесор уміє передбачати тенденції руху даних за своїми ланцюгами. Це зменшило число циклів, потрібних для обробки інформації.
Створений технологами 110-ядерний чіп може використовуватися не тільки в серверах, а й у мобільних ґаджетах, зазначив Мєшко Ліс. У смартфоні подібний процесор, наприклад, може опрацьовувати відео, витрачаючи при цьому менше енергії, порівняно з нинішніми рішеннями.
За внутрішніми тестами новий чіп має кращу (на 25%) продуктивність, чого вдалося досягти частково завдяки 14-кратному зменшенню внутрішнього трафіку. Науковці не пояснили, із якими чіпами вони проводили порівняння. Додамо, що новий процесор має експериментальний характер. Про те, чи вийде він на ринок, не повідомляється.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply