Новини для українців всього свту

Friday, Jun. 18, 2021

Таємниці лікування пристрасті до алкоголю

Автор:

|

Травень 10, 2012

|

Рубрика:

Таємниці лікування пристрасті до алкоголю

У цій статті я прагну винести на розгляд читача деякі моменти того, що зазвичай залишається «за кадром» лікування алкоголізму. Усі ці питання тією чи іншою мірою я пояснюю пацієнтам, що звернулися до мене з подібною проблемою.

Колись, у пострадянський період, коли хвиля алкоголізму буквально захлеснула наші країни, такий метод, як кодування, було постановлено на потік. І багатьом він приніс звільнення від згубної залежності.

Алкоголізм можна назвати соціальною проблемою, і в економічно розвинених країнах від неї страждає не менше людей, просто якість алкоголю дещо інша, та й вартість напоїв значно вища, а правові рамки суспільства — набагато жорсткіші. І все це, разом узяте, уповільнює деградацію особистості й ураження внутрішніх органів і систем етиловим спиртом у людей, які зловживають алкоголем.

Але повернімося до методів корекції цієї проблеми.

Варіант № 1. Кодування.

Для багатьох людей це слово є незрозумілим, інших воно лякає. Спробую пояснити на прикладі комп’ютера. Кодування — від слова «код». Кодом є будь-яке слово чи фраза, створена терапевтом і поміщена під час лікувального сеансу (гіпнозу) у підсвідомість пацієнта.

Підсвідомість людини — це ніби набір програм, завдяки яким і відбувається забезпечення життєдіяльності організму. З одними програмами людина народжується, інші формуються в процесі життя, наш «комп’ютер» може сам їх створювати за потреби. І ось терапевт, уводячи пацієнта в стан гіпнозу (глибина якого повинна бути відповідною, і часом цього домагаються не з першого разу), вимовляє фразу, яка й стає ключовою, тобто кодує. Наприклад: алкоголь — це отрута! Цей код або програма від цього моменту буде міститися в підсвідомості в пасивному стані, але варто алкоголю потрапити в кров, він активізує кодову програму, а та провокує стан реального отруєння з усіма подальшими наслідками.

Ще одна небезпека полягає в тому, що кодова програма, по суті, є й своєрідним комп’ютерним вірусом, котрий, активізувавшись, може зламати інші програми, які вже існують у голові. Тож ризик або побічні дії в цього методу лікування таки є, і про них потрібно знати. Я би назвав цей метод «Пан або пропав». Бажання пити при цьому зникає не завжди, але між ним і людиною ніби виростає стіна.

Варіант № 2. Виявлення ролі алкоголю в житті людини, з’ясування причин, що викликали пристрасть, і пошуки безпечної альтернативи до алкоголю.

Цей метод більш тривалий, але й більш якісний, оскільки ліквідує основу алкоголізму. Він не застосовується в дуже запущених випадках, коли треба просто рятувати людину (тут потрібне кодування). Як я вже сказав, алкоголь відіграє в житті людини певну роль, і кожен, навіть той, хто ним не зловживає, поміркувавши, може знайти певні вигоди, які дає алкоголь: розслабитися, відволіктися, повеселитися, відмежуватися від повсякденних проблем, заспокоїтися тощо. Ці ефекти людина отримує, блокуючи алкоголем певні центри свідомості. І, якщо це відбувається неодноразово та з позитивним результатом, підсвідомість створює нову програму — «питущу» — і починає використовувати її, коли це їй потрібно, а потім і без потреби.

Лікування також проходить у стані гіпнозу, коли з «питущою програмою» домовляються, знайшовши підходящу до алкоголю альтернативу. Тут тиску на людину не застосовують, заборон не накладають, усе відбувається, так би мовити, за згодою.

Варіант № 3. Заснований на напрацюванні неґативного ставлення (відрази) до вигляду, смаку й запаху алкоголю.

Лікування теж проводиться в стані гіпнозу. Створюється віртуальна ситуація, пов’язана з алкоголем, у яку потрапляє пацієнт і під час котрої жорстким імперативним навіюванням людині нав’язується огида до алкоголю. Неґативізм у ставленні до алкоголю поступово закріплюється й автоматично переноситься в реальне життя.

У «чистому вигляді» ці методи застосовуються досить рідко, частіше описані методики комбінуються стосовно конкретного випадку. Як допоміжні методи використовуються спеціальні аудіопрограми, що впливають на алкогольну програму в підсвідомості пацієнта, і відвари трав, які допомагають викликати відразу до алкоголю.

У пострадянському просторі застосовувалися ще такі жорсткі методи, як підшивання ампул із різними медикаментами. У Канаді ця методика виходить за межі закону й тому не застосовується.

Ефективність застосовуваних психотерапевтичних методик становить близько 80—90 % і залежить від бажання людини та її стажу алкоголізму, тобто приблизно 8—9 осіб із 10, що звернулися по допомогу, припиняють пити й змінюють своє життя та здоров’я на краще.

Усі, кого цікавить лікування цієї проблеми, можуть подзвонити мені за тел.: 416-904-0558.

Олег Мірошниченко, психотерапевт

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply