Новини для українців всього свту

Sunday, May. 16, 2021

Синя кукурудза завойовує світ

Автор:

|

Жовтень 11, 2012

|

Рубрика:

Синя кукурудза завойовує світ

Синя кукурудза, або, як її ще називають, кукурудза гопі (від назви індійського племені гопі, що мешкає в резервації Гопі на північному сході Аризони та яке спочатку й вивело цей сорт), — це різновид культури, яку вирощують на півночі Мексики та південному заході США. Рослина має довгу історію використання як барвник харчових продуктів і напоїв, а також як сировина для ферментованого алкогольного напою чіча-морада.
Нещодавно було встановлено, що синій колір кукурудзи зумовлений наявністю найвищої кількості серед усіх відомих фруктів і овочів антоціанів, що забезпечують злакові потужні антиоксидантні, протизапальні й антипухлинні властивості. Синя кукурудза відрізняється від звичайної не тільки забарвленням. Однією з її переваг також є те, що вона містить на 20 % більше білка й має нижчий глікемічний індекс, аніж біла кукурудза.
Експерти зазначають, що зерна синьої кукурудзи мають чіткий горіховий присмак, а страви, приготовані зі синього кукурудзяного борошна – солодкуваті на смак. Гопі переробляють на блакитні чіпси, кулінарні суміші та кукурудзяні пластівці. Із борошна синьої кукурудзи роблять косметичні маски, а компанія Sage Spirit, яка заготовлює ритуальні та цілющі рослини в традиціях американських індіанців, просто продає сушену синю кукурудзу в пакетиках.
Гопі-кукурудза налічує безліч сортів, і діапазон кольору її качанів змінюється від світло-сірого через червоний і синій до майже чорного. На одному качані можуть комбінуватися зерна різних барв, і такі рослини використовують як декоративні. Основні сорти цього злаку, включені до реєстру, мають кольори «стандартний синій» (sakwaqa’o), «жорсткий синій» (huruskwapu) і «сіро-блакитний» (maasiqa’o). Незважаючи на велику кількість сортів цієї кукурудзи фермери обробляють досить невелику кількість різновидів. Визнаючи відмінності сортів, деякі виробники пояснюють, що наразі вони змішані разом, особливо sakwaqa’o та maasiqa’o.
Тепер моді на синю кукурудзу серед американських споживачів (сині кукурудзяні чіпси, наприклад) сприяє зростання компаній, що виробляють насіння кукурудзи гопі. Наявність у продажу багатьох сортів цього злаку може впливати на гопі-напрямок сільського господарства та соціальної діяльності.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply