Новини для українців всього свту

Monday, Apr. 12, 2021

Світовий океан піднявся сильніше, ніж вважалося

Автор:

|

Жовтень 27, 2016

|

Рубрика:

Світовий океан піднявся сильніше, ніж вважалося

Світовий океан

Учені з’ясували, що величезні маси льоду при таненні локально змінюють гравітаційний вплив Землі, знижуючи рівень океану в цьому місці та змушуючи воду переміщатися в інші його ділянки. Дослідницька група на чолі c Філіпом Томпсоном, заступником директора Гавайського університету з вивченню рівня моря, оцінила історичні записи про глибину Світового океану та з’ясувала, що в різних точках світу вона змінювалася нерівномірно. Це призвело до загальної недооцінки підвищення рівня моря в ХХ ст.
На думку науковців, ця помилка пов’язана тим, що попередні роботи не враховували підвищення рівня моря, викликане відхиленнями обертання Землі та зміною гравітаційного поля, що відбувається при таненні великої маси льоду.
Щоб врахувати цей вплив, команда дослідників використала супутникові дані, отримані під час експерименту з відновлення гравітації та клімату. Вони містять у собі виміри гравітаційного поля Землі та комп’ютерну модель, яка імітує перерозподіл вод океану через танення великих мас льоду. Виявилося, що в тих місцях, де лід тане, замість збільшення рівня океану спостерігалося зменшення рівня води. Втрата маси величезними товщами льоду викликає гравітаційна зміна, яке змушує води океану переміщатися. Зате в інших точках планети, де льодовиків немає, підвищення рівня води йде набагато більшими темпами.
У ХХ ст. більшість місць, де найретельніше збирали інформацію про рівень моря, перебували на півночі нашої планети. Там же розташовувалася основна маса талих льодів. Дослідники припускають, що така гравітаційна взаємодія знижувала рівень океану локально, не даючи правильної загальної картини. Згідно з дослідженнями, упродовж ХХ ст. рівень океану підвищився не на 14 см, а на 17 см або й навіть більше.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply