Новини для українців всього свту

Sunday, Dec. 4, 2022

Студенти УКУ — ще й добрі математики

Автор:

|

Вересень 25, 2020

|

Рубрика:

Студенти УКУ — ще й добрі математики
Студенти УКУ

Студенти Українського католицького університету (УКУ) потрапили до числа переможців престижної міжнародної олімпіади з математики. Володимир Фединяк і Максим Процик, другокурсники факультету прикладних наук УКУ стали призерами на змаганнях International Mathematics Competition for University Students 2020, які цього року приймав Королівський коледж у Лондоні (Велика Британія). Олімпіада, участь у якій взяли більше 500 осіб із усього світу, відбувалася в Інтернеті.
Команда факультету прикладних наук уперше брала участь у таких міжнародних змаганнях та отримала дуже добрий результат, адже двоє її представників опинилися серед переможців поруч із колегами з найкращих університетів світу. Специфіка цієї олімпіади в тому, що її учасники репрезентують і виступають саме від імені свого університету. Керівниками команди з УКУ були проф. Ростислав Гринів, викладач факультету, та Олесь Добосевич, керівник бакалаврської програми «Комп’ютерні науки». Учасникам пропонували завдання зі статистики, теорії ймовірності, алгебри тощо.
Коментуючи успіх своїх підопічних, Ярослав Притула, декан факультету прикладних наук, наголосив на важливості саме міжнародного досвіду, який отримують студенти на таких змаганнях. «Ми хочемо бачити наших студентів і випускників глобальними, тому нам украй важливо, щоб вони відчували міжнародний контекст і були до нього максимально дотичними. Участь, а також перемога у таких міжнародних змаганнях, з одного боку свідчить про сильну мотивацію студентів до таких звершень, а з іншого — про те, що ми даємо їм освіту високої якості. Цей успіх також демонструє, що УКУ є різнобічним університетом, який має найвищі освітні стандарти не лише у гуманітарній, богословській чи бізнесовій сферах, але що важливо, також у галузі точних і комп’ютерних наук», — зазначив він.
Науковець також зауважив, що цей успіх став можливим через згуртовану та плідну співпрацю між студентами та викладачами. При факультеті вже довгий час діє математичний гурток, де його відвідувачі не тільки поглиблюють знання з математики, а й вчаться працювати командою, у взаємодії зі своїми наставниками.
Зазначимо, що торік команда Cardio Vision, учасниками якої є випускники та студенти факультету прикладних наук УКУ здобула перемогу в конкурсі AI Idea Challenge Contest від Microsoft, представивши рішення, спрямоване на розв’язання однієї з найбільших проблем людства — лікування серцево-судинних захворювань.
Крім цього, факультет прикладних наук тримає першість у рейтинґах DOU — щороку на ІТ-платформі DOU проводять опитування щодо якості освіти в українських університетах. 2019-го факультет прикладних наук УКУ розділив перше місце з факультетом інформатики Національного університету «Києво-Могилянська академія». Рейтинґ навчальних програм складають на основі відгуків теперішніх і колишніх студентів.
Як повідомляв «Міст», почесним доктором УКУ стала Віра Андрушків.

Андрій Гриниха

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply