Новини для українців всього свту

Monday, Jun. 14, 2021

Станик викликає… «швидку»

Автор:

|

Травень 10, 2012

|

Рубрика:

Станик викликає… «швидку»

Американські вчені створили «електронний бюстгальтер», який може допомогти лікарям контролювати хвору пацієнтку в будь-якій точці світу й у разі проблем зі здоров’ям відправити карету «швидкої допомоги» у зазначене місце.

Бюстгальтер має вбудовані датчики, які вимірюють життєві сиґнали здоров’я та надсилають інформацію бездротовою мережею на кшталт Bluetooth чи Wi-Fi, які доступні для пацієнта та лікаря.

Білизну розроблено групою інженерів із Університету Арканзасу, вона поєднує в собі нанотекстиль і технології смартфонів. «Наш електронний бюстгальтер дає змогу безперервно в реальному часі відслідковувати стан пацієнта з метою виявлення будь-яких патофізіологічних змін», — розповідає вчений Віджей Варадан. За його словами, це — платформа, на якій різні датчики для моніторинґу серцевого здоров’я інтеґровано в тканину. Таким чином, одяг збирає та передає свідчення в будь-яку точку світу.

Науковець також наголосив, що система контролює кров’яний тиск, температуру тіла, частоту дихання, споживання кисню й певну нейронну активність людини. Вона також знімає показники, як і звичайний електрокардіограф (ЕКГ), і тому може навіть визначити, чи стався в пацієнта серцевий напад. Водночас, система не вимагає якихось додаткових аксесуарів для вимірювання артеріального тиску й тому може замінити звичайні тонометри.

Датчики розміром із маленьку монетку в діаметрі зроблено з масиву золотих наноелектродів, виготовлених на гнучкій базі та вшитих у тканину станика. Вони контактують зі системою програмного забезпечення через бездротовий модуль, розташований на бюстгальтері. Модуль збирає й відправляє інформацію по мережі, до якої має доступ лікар.

Команда розробників запевняє, що бюстгальтер може також використовуватися спортсменами для контролю за їх власними життєво важливими органами протягом тренувань за допомогою мобільних телефонів.

 Ярослава Добросинець

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply