Новини для українців всього свту

Sunday, Dec. 5, 2021

Який наступний крок діяльності людини в космосі

Автор:

|

Травень 20, 2021

|

Рубрика:

Який наступний крок діяльності людини в космосі
Володимир Усов

Наступним кроком розвитку діяльності людини в космосі стане сервісне обслуговування супутників, яке дасть галузі такий самий поштовх, який дала поява автосервісу автомобільній індустрії. Про це заявив Володимир Усов, колишній голова Державної космічної аґенції України. «Найсильніших українських космічних брендів є два: перший — «Зеніт», другий — «Курс», — поділився експерт. — Апарати мають бути багаторазового використання. Для цього їх треба заправляти, ремонтувати, треба переводити з однієї орбіти на іншу орбіту. Ключовою технологією для таких сервісів є технологія зближення та стикування. І саме цю технологію розробив Київський радіозавод ще 1985 року. Можу сказати, що 65 % усіх стиковок в історії космосу виконали саме системами «Курс»».
«Навколо цієї технології разом із командою інженерів і Київського радіозаводу, а також компанії «Курс», підприємствами, які працювали над цією системою, ми стали будувати, поки в нас не закінчилися всі проєкти з Росією. Тепер будемо представляти нове покоління цієї системи — один із перших в світі апаратів орбітального обслуговування», — зазначив п. Усов.
Він повідомив, що такий стартап створили кілька приватних компаній і він стане міжнародною компанією українського походження. «Колись я був на зустрічі з президентом Порошенком, і виникло запитання: де наші Ілони Маски, де наші Біли Ґейтси? Я сказав, що їх немає, і наразі не буде. Бо для того, щоб був один успішний приклад, як Ілон Маск, мають бути десятки тисяч тих, кому не вдалося, але вони взяли на себе ризик і спробували. А коли культура не дає такого поштовху йти і спробувати, їх і не буде. Має бути в суспільстві повага до того ризику і невдачі», — резюмував фахівець.
Як повідомляв «Міст», американці будуватимуть приватний космоготель.

Ігор Кондратюк, «5-й канал»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply