Новини для українців всього свту

Monday, May. 23, 2022

Визначили дату висадки людей на Місяць

Автор:

|

Березень 27, 2019

|

Рубрика:

Визначили дату висадки людей на Місяць

Сполучені Штати планують здійснити чергову пілотовану місію на Місяць 2028 року. Про це свідчить проект бюджету американського Національного управління з аеронавтики і дослідження космічного простору (NASA). «Партнерство з приватними компаніями з розвитку пілотованої системи посадки на Місяць разом із іншими дослідженнями знову поверне перевагу США на шляху до Місяця, навколо неї і на її поверхні і приведе до посадки людей на Місяць до 2028 року», — йдеться в документі.
Загальний обсяг фінансування NASA 2020 фінансового року може скласти 21 млрд USD. «Ми вирушимо на Місяць в наступному десятилітті з інноваційними, новими технологіями та системами, щоб дослідити більше місць на поверхні Місяця, ніж будь-коли раніше», — заявив Джим Брайденстайн, глава NASA.
За його словами, США використовують знання, отримані на Місяці, «для наступного гігантського стрибка — відправки астронавтів на Марс». При цьому заплановано, що перебування майбутньої експедиції на Місяці триватиме близько тижня.
А до американського проекту Lunar Gateway зі створення постійної бази на орбіті Місяця й долучиться Канада. Про це оголосили в офісі Джастіна Трюдо, прем’єр-міністра цієї країни. «Партнерство з проектом Gateway відкриває нову еру досягнень Канади в космосі і стане наріжним каменем нової амбітної канадської космічної стратегії. Уряд Канади вкладе 2,05 млрд CAD на 24 років у канадську космічну програму», — заявили у відомстві.
Згідно з цією заявою, ключовим внеском Канади у проект стане розробка роботизованої системи Canadarm3, яку використовуватимуть для обслуговування та підтримки роботи Gateway. Також ідеться про виділення 150 млн CAD упродовж п’яти років на підтримку нової програми пришвидшення дослідження Місяця. У Трюдо запевнили, що «ця програма дозволить малим і середнім підприємствам у Канаді створювати нові технології, які використовуватимуть і випробовуватимуть на орбіті та поверхні Місяця у таких сферах, як штучний інтелект, роботехніка й здоров’я».
Очолюваний NASA проект Lunar Getaway передбачає повернення людини на Місяць і покликаний закласти базу для подальшого дослідження Марса. NASA планує, що Lunar Getaway вийде на орбіту Місяця вже 2021-го.

До слова
Компанію Mars One Ventures визнали банкрутом. Таке рішення виніс суд у швейцарському місті Базель. Mars One планувала відправити людей на Марс, аби заснувати там постійну колонію. 2015 року з сотень тисяч заявок обрали сто осіб для польоту на Марс. Тоді ж повідомлялося, що українець пройшов відбір у проект Mars One. Бас Лансдорп, автор проекту, каже, що не має наміру здаватися і шукає рішення, яке буде прийнятним для всіх зацікавлених сторін. Проект Mars One Ventures не раз зазнавав критики вчених і фахівців. Вони наголошували на тому, що сучасні технології не дозволяють здійснити задумане. Місія колонізації Марса з’явилася 2011-го. Старт корабля переносили двічі, з 2022-го на 2024-й, а потім на 2026 рік.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply