Новини для українців всього свту

Wednesday, Jul. 6, 2022

Український телеком-супутник незабаром вийде на орбіту

Автор:

|

Листопад 17, 2016

|

Рубрика:

Український телеком-супутник незабаром вийде на орбіту

«Либідь»

Перший український телекомунікаційний супутник «Либідь» планують вивести на орбіту вже наступного року. Його запустять із «Байконура» за допомогою ракети-носія «Зеніт-2ЅБ» і розгінного блоку «Фрегат-СБ».
Підрядником проекту виступила канадська компанія MDA, субпідрядником — «Інформаційні супутникові системи». Угоду про запуск супутника підписали ще 2009 року, але з ряду причин запуск супутника весь час переносили, зокрема, через окупацію Криму Росією.
Як повідомили в Державній космічній агенції (ДКА) України, наразі супутник «Либідь» уже цілком зібрали, він пройшов усі випробування, перебуває в режимі зберігання на території красноярського підприємства «Інформаційні супутникові системи» та готовий до відправки на космодром. «Зараз ДКА вживає заходів щодо забезпечення запуску космічного апарату «Либідь» 2017 року, — повідомили в агенції.
Через окупацію Криму Україна втратила наземний комплекс управління супутником, побудований біля Євпаторії. Це затримало виконання робіт за проектом і збільшило його вартість. «Укркосмос» самостійно побудувала наземний комплекс до кінця 2014 року за власні кошти (близько 1 млн USD). Вивезти обладнання з Криму не можливо, тому наземну станцію управління орендували в італійської компанії Telespazio.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply