Новини для українців всього свту

Tuesday, Jan. 25, 2022

Український стартап презентував унікальний двигун

Автор:

|

Грудень 17, 2021

|

Рубрика:

Український стартап презентував унікальний двигун

Український стартап Promin Aerospace продемонстрував на Міжнародному конгресі астронавтики у Дубаї (Об’єднані Арабські Емірати) унікальний двигун, який під час польоту спалює твердий паливний стрижень, що є корпусом ракети.
Передбачається, що невелика ракета-носій зможе виводити на орбіту нано- та пікосупутники. Інновацію на IAC 2021 представив технічний директор Promin Aerospace Віталій Ємець, який був одним із 3 370 учасників із 86 країн, які подали заявку на виступ.
За його словами, низьку вартість і високу енергоефективність ракети-автофагу забезпечить застосування полімерного палива, зокрема, поліетилену. У процесі його згоряння формуються масивні термопотоки — двигун нагрівається, а частину тепла, що виділяється, використовують у процесі газифікації полімерного палива.
Такий носій може бути настільки маленьким, що теоретично здатен доправити один невеликий супутник за запуск, що неможливо з традиційними ракетами. Серед інших переваг — простота виготовлення та безпека, а також мінімальне забруднення космосу. Стартап сподівається залучити додаткові інвестиції на дослідження процесу газифікації палива й окислювача. У першому раунді компанія отримала 500 тис. USD на розробку та тестування двигуна.
Як повідомляв «Міст», європейська ракета з українським двигуном — вже у космосі.

Катря Юськів, «Кореспондент»

About Author

Meest-Online