Новини для українців всього свту

Friday, Dec. 2, 2022

Українсько-американська ракета вивела на орбіту транспортний корабель

Автор:

|

Лютий 22, 2021

|

Рубрика:

Українсько-американська ракета вивела на орбіту транспортний корабель
«Антарес» стартувала

Українсько-американська ракета-носій «Антарес» вивела на орбіту автоматичний транспортний корабель Cygnus із вантажем для Міжнародної космічної станції (МКС). «20 лютого о 18 год. 36 хв. за київським часом із Центру космічних польотів на острові Воллопс (штат Вірджинія) відбувся перший 2021 року пуск ракети-носія середнього класу «Антарес». Ракета вивела на орбіту автоматичний вантажний транспортний корабель Cygnus, на борту якого близько 3,7 тис. кг корисного вантажу NASA для МКС», — йдеться в повідомленні українського уряду.
Ракета-носій «Антарес» складається з двох ступенів. Основну конструкцію першого ступеня розробили к конструкторському бюро (КБ) «Південне» і виготовили на державному підприємстві (ДП) «ПО ЮМЗ» у кооперації з українськими підприємствами «Хартрон-АРКОС» (Харків), «Київприлад» (Київ), «Хартрон-ЮКОМ» (Запоріжжя), «Чезара», «Рапід» (Чернігів) та інших на замовлення корпорації Northrop Grumman (США).
Підготовка «Антареса», її випробування і пуск провели за участі фахівців КБ «Південне», ДП «ВО ЮМЗ» і «Хартрон-АРКОС». Згідно з контрактом, в «Південному» в режимі реального часу здійснювали підтримку пуску, приймання й обробляння телеметричної інформації.
«У рамках програми «Антарес» українська сторона виконала весь комплекс робіт із проєктування, відпрацювання та виготовлення матеріальної частини основної конструкції першого ступеня для ракети-носія», — зазначили в бюро.
Космічний корабель Cygnus цієї місії отримав ім’я на честь Кетрін Джонсон, математика NASA. Прибуття Cygnus на МКС запланували на 22 лютого об 11.40 за київським часом. З 2013 -го ракета-носій «Антарес» стартувала 14 разів, 13 із них — успішно.
Як повідомляв «Міст», на МКС відправили українсько-американську ракету.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply