Новини для українців всього свту

Thursday, Feb. 2, 2023

Українська космічна програма — на п’ять років

Автор:

|

Травень 22, 2021

|

Рубрика:

Українська космічна програма — на п’ять років
Володимир Тафтай

Володимир Тафтай, теперішній голова Державної космічної аґенції України, розповів про плани космічної програми на п’ять років. Володимир Тафтай повідомив про ключові цілі програми на п’ять років: вступ до Європейської космічної аґенції (ЄКА); створення українського космодрому; створення супутникової групи зі семи українських супутників; вихід на орбіту супутника «Січ-2-30», який буде готовий у жовтні та запущений у грудні ц. р. з пускового майданчику SpaceX. Цей супутник вже склали, він проходить випробування і перевірки. Це один зі спільних проєктів із ЄКА, він буде включений до європейської програми по обміну супутниковими даними.
«Це завдання поставив перед урядом президент, зараз ми регулюємо юридичні та фінансові питання, які дозволять його реалізувати ще цього року. За допомогою власного супутника можна проводити моніторинг надзвичайних ситуацій, здійснювати контроль агропромислового комплексу, дотримання правил користування надрами, екологічний моніторинг, виконання інфраструктурних проектів», — поділився Денис Шмигаль, прем’єр-міністр України.
Кінцева сума в контракті з компанією SpaceX, яка запустить український супутник «Січ 2-30», складе 1,99 млн USD. Попередня українська розробка — космічний супутник «Либідь» — зберігають в майже готовому стані на російському підприємстві «Інформаційні супутникові системи» в Красноярську. На його створення Україна взяла кредит 292 млн EUR, який виплачувала впродовж десяти років. А 2014 року працівники Національного антикорупційного бюро України виявили, що частину цих коштів розікрали чиновники Укркосмосу.
Супутники будуть орієнтовані на дистанційне зондування, тобто фотографування поверхні Землі з космосу.
Цілі супутників: оборона; економічна безпека; раннє виявлення катастроф (пожеж, повеней); прогнозування врожаїв. Супутники також орієнтовані на реалізацію завдань центральних органів виконавчої влади. «Можна попередити несанкціоноване використання лісових масивів, вирубування лісів, використання водних ресурсів, пожежі, адже завдяки супутникам інформацію можна отримати швидше, коли проблема тільки розпочинається», — зазначив посадовець.
Програма потребує 15 млрд грн на п’ять років, тобто близько 3 млрд щорічно. Попередня п’ятирічна програма закінчилася наприкінці 2017-го. З 2018 року космічна аґенція й уся галузь живуть без програми.
Раніше «Міст» розповідав, який наступний крок діяльності людини в космосі.

Катря Юськів, «Кореспондент»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply