Новини для українців всього свту

Sunday, Aug. 1, 2021

«Українська» комета — осередок інопланетного життя?

Автор:

|

Липень 16, 2015

|

Рубрика:

«Українська» комета — осередок інопланетного життя?

Комета Чурюмова-Герасименко

На кометі 67Р, яка була відкрита українськими вченими Чурюмовим і Герасименко, може бути багато мікробів інопланетного походження. Британські астрономи стверджують, що саме присутність живих організмів під льодом дозволяє пояснити характерні особливості комети. Макс Волліс із Кардіфського університету та Чандра Вікрамасінґх, директор Букінгемського центру астробіології, стверджують, що середовище комети сприятливе для життя навіть більше, ніж полярні райони Землі. Тільки присутність мікроорганізмів пояснює такі аномальні явища на поверхні комети, як темна кора, лід, кратери з пласким дном і гігантські валуни. Усі ці властивості свідчать про те, що на кометі існує середовище зі суміші льоду й органіки, яку підігрівають промені Сонця, і саме там можуть жити мікроорганізми.

Астрономи побудували модель процесів, що відбуваються на поверхні комети. Згідно з цією моделлю, живим істотам для колонізації небесного тіла потрібна рідка вода, і вони можуть ховатися в тріщинах льоду. Крім того, із багатьох тріщин у льоду на поверхню комети виринають газопилові струмені. «На мою думку, винна в цьому діяльність мікробів, що живуть під льодом, — через неї тиск газу стає таким сильним, що шари льоду не витримують і дають тріщини», — заявив проф. Вікрамасінґх. Нарешті, про можливу наявність життя на кометі Чурюмова-Герасименко свідчить достатня кількість органічних молекул на її поверхні, організованих складніше, ніж прості вуглеводні.
Молекули розгледіли на знімках, зроблених інфрачервоною камерою апарата Rosetta. Місію Rosetta координують Європейська космічна аґенція та NASA. Дані, отримані за її допомогою, необхідні для пояснення процесів еволюції Сонячної системи та появи води на Землі. Місія має орбітальний апарат і спусковий зонд. Посадку на поверхню комети 67P зонд Philae здійснив 12 листопада 2014 року. Це була перша м’яка посадка тіла зі Землі на ядро комети.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply