Новини для українців всього свту

Saturday, Nov. 27, 2021

Україна відправить на Місяць свій прапор

Автор:

|

Жовтень 18, 2021

|

Рубрика:

Україна відправить на Місяць свій прапор

Український прапор доправлять на Місяць у рамках місії українсько-британської компанії Spacebit, яка запланована на весну 2022 року. За словами Павла Танасюка, засновника та виконавчого директора Spacebit, транспортування прапора України на супутник Землі стане символічним кроком й означатиме повернення держави в ролі однієї з провідних країн у вивченні космосу.
«Для нас велика честь бути тією командою, завдяки якій прапор України вперше в історії з’явиться на поверхні Місяця й яка здійснить першу українську місію на супутник Землі», — зазначив він та уточнив, що прапор України, який відправлять у космос, надрукований на 3D-принтері з українського титану. Під час його виготовлення використали спеціальну технологію «зеленого», або безвідходного виробництва.
В «Укроборонпромі» розповіли, що на Місяць відправлять обладнання для дослідження ґрунту, випробують технології відбору зразків, збирання інформації про теплові властивості та магнітне поле тощо. «Спершу вантаж потрапить у кратер Lacus Mortis на ближній стороні Місяця, а по тому — в темну пляму Oceanus Procellarum на поверхні небесного тіла, яка цікавить учених», — йдеться в повідомленні.
Датчики, вироблені на українських підприємствах, збиратимуть інформацію про радіаційний фон, а спеціальна камера транслюватиме відеострім із поверхні. Всі отримані дані будуть доступні вітчизняним ученим для розвитку космічних програм.
Як повідомляв «Міст», стартап українця готує свій перший політ на Місяць.

Ольга Дем’янчук, «Кореспондент»

About Author

Meest-Online