Новини для українців всього свту

Monday, May. 16, 2022

Учні з Одеси візьмуть участь у проєкті Маска

Автор:

|

Лютий 03, 2022

|

Рубрика:

Учні з Одеси візьмуть участь у проєкті Маска
Анастасія Маслечко

Учнів Рішельєвського ліцею Одеси відібрали до космічного проєкту Ілона Маска. Про це розповіла Анастасія Маслечко, вчителька фізики ліцею та керівниця проєкту. Ліцеїсти дослідять формування кристалів кров’яної солі, яку застосовують у реактивних двигунах — у земних і в умовах невагомості. «Пропозиція ліцеїстів Микити Скрипника й Андрія Гриба здійснити наукове дослідження щодо зростання кристалів кров’яної солі (в умовах космосу. — Ред.) була підтримала Мала академією наук України, пізніше вона зацікавила американських учених і пройшла відбір до участі в 16-й місії космічних проєктів Ілона Маска», — повідомила вона.
За словами педагогині, після цього ліцеїстам дозволили взяти участь у проєктів, герметизувати мінілабораторію для доправляння ракетою компанії Ілона Маска SpaceX Falcon 9 з мису Канаверал (штат Флорида) на Міжнародну космічну станцію (МКС), де впродовж двох тижнів відбуватиметься дослідження.
Воно дасть змогу зрозуміти, чи впливає невагомість на формування кристалів кров’яної солі, їхні розміри та форму. Дослідження здійснюватимуть і на Землі, і в космосі. На станції його проведуть астронавти зі США під спостереженням учнів ліцею через прямий зв’язок із Одесою.
Після цього дослідники порівняють вплив невагомості на формування кристалів кров’яної солі, які використовують у реактивних двигунах і в глюкометрах для хворих на діабет. Анастасія Маслечко уточнила, що цього року в Малій академії наук також перемогли учні Харківського фізико-хімічного ліцею № 47. Вони також братимуть участь у міжнародному проєкті.
Як повідомляв «Міст», Ілон Маск став найзаможнішим в історії.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply