Новини для українців всього свту

Sunday, Oct. 2, 2022

Учені знайшли спосіб прибрати космічне сміття

Автор:

|

Листопад 14, 2018

|

Рубрика:

Учені знайшли спосіб прибрати космічне сміття

Японські й австралійські вчені знайшли спосіб знизити швидкість руху космічного сміття та вивести його з орбіти за допомогою плазмового ракетного двигуна з двома протилежно спрямованими соплами. Щоб запобігти Ефекту Кесслера (швидке збільшення кількості космічного сміття, яке перешкоджає виведенню нових апаратів у космос), кілька дослідницьких груп розробили концепцію апарату, який може впливати на об’єкт на орбіті за допомогою спрямованого потоку іонів або плазми.
Технологічна складність реалізації цієї ідеї полягає в тому, що створюваний двигуном потік частинок впливатиме не лише на космічне сміття, а й штовхатиме супутник у зворотному від нього напрямку, через що цю силу необхідно компенсувати додатковим двигуном.
Однак група вчених із Університету Тохоку знайшла спосіб реалізувати концепцію з використанням одного двигуна, який одночасно впливатиме на об’єкт космічного сміття та стабілізуватиме супутник. Вони створили прототип двоспрямованого плазмового двигуна, який має камеру з двома відкритими виходами. Усередині камери розташовані дві трубки для подачі аргону та дві антени для його іонізації, а зовні — два соленоїди. Спрямовувати тягу в обох напрямках можна за допомогою зміни конфігурації магнітного поля чи рівня подачі газу в кожній із трубок.
Завдяки можливості змінювати співвідношення між потоками плазми, що виходять із різних боків двигуна, його можна використовувати в режимах прискорення і гальмування супутника, а також для видалення космічного сміття з орбіти.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply